sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

Vazelin Kullanımı?

vazelin kullanımını yeni duydum. bunun için özel bir vazelin mi var yoksa bildiğimiz vazelinler yeterli mi?!?

Tarih: 20 Haziran 2004, 22:45 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Bu vazelin ne icin kullaniliyor gardas.....

Tarih: 21 Haziran 2004, 22:51 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Ben çıraklığım dönemimde fotoğraftan kopya çekerken özellikle ipekli kağıtların tanecikleri belli olmasın diye kullanırdık tabii bu bahsettiğim siyah-beyaz dönemi vazelini fotoğrafın üstüne sürerdik daka sonra Kaminato (ispirtolu ocak) üzerinde tutar o katmanın taneçiklerin arasını doldurmasını sağlardık, birde fotoğrafı (daha çok kırık dökük fotoğraflarda uyguladığımız bir yöntem) suda bekletirdik ve hava boşluğu kalmayacak şekilde cama yapıştırır öyle kopyasını alırdık, vay be anılarım canlandı.

Tarih: 22 Haziran 2004, 01:12 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

açıkçası bilmiyorum sanıhım hoh gibi bir efekt verir yani rüya gibi sanırım bende bilemiyorum duydum ve ilginç geldi

Tarih: 22 Haziran 2004, 19:22 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ben olsam hiç bir şeye vazelin sürmezdim.

Tarih: 22 Haziran 2004, 22:56 - İp: yok
maminci
maminci (üye)
Malatya / Doğa Fotoğrafçısı

Bildiğiniz vazelin.. Flu etkisi, hayali etkisi vermek için kullanılır..

Tarih: 26 Ekim 2004, 23:07 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

neden pyro?

Tarih: 27 Ekim 2004, 18:05 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

hiç sb samanında basılan ince ipkli karları tadınız mı sanki üzerinde baklava dilimleri gibi izler oluyor vazelin o baklava dilimlerini kaybediyor.

Tarih: 27 Ekim 2004, 21:40 - İp: yok
eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

balina yağı meselesimi sayım pyro? bende merak ettim doğrusu

Tarih: 30 Ekim 2004, 02:54 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Bazı kişiler soft etki filtrelerinin etkisini vermek için ucuz uv filtrelerinin üzerine vazelin sürerler.Hafif bir katman.Genç bayan arkadaşların dokunaklı bakışlarını çekerlerAyrıca yüzdede sivilceler de görünmezYalnız vazelinin kaç paralık vazelin olduğunu bilmiyorum)

Tarih: 30 Ekim 2004, 17:13 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

eğer amacın röprodüksiyon sa sulu kopyayı öneririm. fotoğrafı suda bir dakika beklet sonra bir küvetin içine fotoğrafı ve üzerinede bir miktar suyu koy. fotoğrafı tabana sabitle ve kopya et. aynı yöntemi scaner da denedim hartika netice aldım. scaner in camına biraz (fotoğrafın yüzeyini örtecek kadar) su koydum üzerine ıslattığım fotoğrafı koyup bastırdım.scan ettim aynı sulu kopya gibi oldu. eğer kopyada soft netice istemiyorsan vazelin kullanma derim.

Tarih: 20 Kasım 2004, 13:44 - İp: yok