ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

Spor Fotosu

spor fotoğraflarında dikkat edilecek kurallar nelerdir.madde madde yazabilecek bir dost var mı?
şimdiden çok teşekkürler.
(spor modunda mı çekilmeli acaba.kapalı ama bol ışıklı mekanda yani basketbol sahasında ilk defa spor fotosu çekecem :=))))
olympus C-725 UZ ile çekilecek.

#ayar' tarafından 28.12.2004 14:51:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Aralık 2004, 14:54 - İp: yok
mexvolkan
mexvolkan (üye)
Malatya / Haber Fotoğrafçısı

SPOR FOTOSU ÇEKMEK ÇOK ZEVKLİ VE AYNI ZAMANDA EMEK İSTEYEN BİR MESLEKTİR ÖNCELİKLE ŞUNU BİLMELİSİN Kİ SPOR DEDİĞİN ZAMAN HELEDE BASKETBOL HAREKETİN MAX. OLDUĞU VE SPORCUNUN ÇOK HAREKETLİ OLDUĞUNU BİLMELİSİN BUNUN İÇİN SPOR MODUNU SEÇMENE GEREK OLMAYA BİLİR EĞER PERDE HIZ AYARIN VARSA ONLARI AYARLA (DÜŞÜK SEVİYE) BÖYLECE NETLİKLERİ DAHA İYİ SONUÇLANDIRABİLİŞRSİN BİLİRSİN HAREKETLİ GÖRÜNTÜLERDE FLU ORANI YÜKSEK OLUR GENELDE O AN ÇEKMEYE BAK MESELA TAM ELİ POTADA VE TOPU TAM SOKARKEN..... OLABİLİR OTOMATİK MODDA ÇEKMEN VE FEVKALEDE SABIRLI OLMAN LAZIM ACELE ETME EĞER BİN FOTOĞRAF ÇEKİP BİRİ GÜZEL OLACAKSA BİRŞEYE YARAMAZ TEK ADAMI KONTROL ET VE BÖYLECE GÜZEL FOTOLAR ÇEKMİŞ OLURSUN. GENELDE FLASH I OTOMATİK E AL KIRMIZI GÖZ ALICISINI AÇMA ÇÜNKÜ PORTRE ÇEKMİYORSUN ŞARJ SORUN OLUR. EĞER SÜPER CCD VARSA HARİKALAR YARATABİLİRSİN FAZLA ZOOM KULLANMA SÖYLEYECEKLERİM VE AKLIMA GELENLER BUNLAR EĞER BİR SORUNUN OLURSA SORUN OLURSA MAİLİM [email protected] bekliyorum....

Tarih: 28 Aralık 2004, 16:18 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

hızlı enstantene kullanman lazım 1/250 nin üzerinde olacak kısık diyafram kullan netliği sağlamak açısından zaten bunları yapınca bayağı bir ışık kaybedeceksin, dengelemek için yüksek iso + flash kullanman lazım

Tarih: 28 Aralık 2004, 16:19 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

ne o, spor fotorafçılığına mı başlıyorsun??

Tarih: 30 Aralık 2004, 20:00 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

millet hepinize toplun olarak teşekkür ediyorum....eyvallah.
sevgili murat seni cavabında:HAYIR MAÇA GİDCEM LAZIM OLCAK BİL DİYE SORDUM OK.:=)))

Tarih: 30 Aralık 2004, 20:13 - İp: yok
fuseki
fuseki (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

makinan bu işe uygun mu önce onun cevabını vermelisin. pek çok futbol ve basketbol müsabakası çektim. futbol maçlarında gece yada gündüz asla flash kullanılmaz çünkü flash sabit 60 enstantanede makinayla uyumlu çalışır. 125-250 asalarla uyumlu çalıştığı makinalarda var ama onlardan birisi elinde olsa zaten farkı bilirdin. yüksek çok yüksek asa kullanman gerekir. çünkü böyle çekimlerde anı yakalamak zordur. gece çekim yapacaksan mutlaka f/2,8 tele kullanman gerekir. elindeki makinayla bu çekimleri yapman çok zor. belki spor salonu yada gündüz maçlarında başarabilirsin, salon ışıkları belki yeterli olur. yüksek enstantene olmasza olmazdır.

Tarih: 19 Ocak 2005, 13:26 - İp: yok
  • 1