hayaliperest
hayaliperest (üye)
Balıkesir / Meraklı

Siyah Arka Plan, Renkli Obje

Arkadaşlar mrb.
ortada net ve renkli obje yada insan ama etrafı siyah şekilde olan fotoğraflar nasıl çekiliyor ?yada daha sonra üzerinde oynanıp photosoplamı yapılıyor acaba ?

Tarih: 29 Mart 2010, 22:50 - İp: 85.***.**2.196
erdoganc
erdoganc (üye)
Ankara / Amatör

post processing denio galiba buna
photoshop ile yapılıo bide bazı kalitesiz lenslerde kendiliginden olusuo )

Tarih: 30 Mart 2010, 21:42 - İp: 94.***.**1.67
hayaliperest
hayaliperest (üye)
Balıkesir / Meraklı

photoshopta level ayarlarıyla yapılıyor bildiğim kadryla ama program kullanmadn yapılabilme ihtimali yokmu acba

Tarih: 31 Mart 2010, 22:25 - İp: 88.***.**5.72
erdoganc
erdoganc (üye)
Ankara / Amatör

bildigim kadariyla ne kadar yuksek shutter speed kullanirsan o kadar kararma oluyor kenarlarda ama cok dusuk seviyede. lens üreten sirketler o kararmayi(vignetting) minimuma indirmek icin ugrasiyorlar.

Tarih: 1 Nisan 2010, 14:06 - İp: 94.***.**8.107
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bu işin bir sürü yolu var.
1. Photoshop veya başka bir programla yapabilirsiniz
2. Fotoğrafı ilk çekerken siyah arka fon kullanabilirsiniz.
3. Arka alan çekeceğiniz nesneden yeteri kadar uzaksa flaşı açıp eksi pozlama yapabilirsiniz.

Tarih: 1 Nisan 2010, 16:13 - İp: 88.***.**6.45
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sanırım istediğin şöyle birşey.

Nasıl yaptığıma gelince. Bende photoshop yok. Geçenlerde bitpazarında dolaşırken bir tezgahta görüp laf olsun diye fiyatını sorduğum Canon powershot 430 model makineyi pazarlıkla 50 TL'ye indirince çocuğa oyuncak olur niyetiyle aldım. Makinede böyle bir özellik de varmış meğer. Makineye bir renk tanıtıyorsun, sadece o rengi ve tonlarını renkli olarak diğer renkleri siyah beyaz çekiyor.

Tarih: 2 Nisan 2010, 11:40 - İp: 88.***.**6.195
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Pardon yanlış anlamışım galiba. Yeni farkettim arka plan siyah demişsiniz.

Tarih: 2 Nisan 2010, 16:11 - İp: 88.***.**6.195
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadas kenarlari karartilmis,vignetting denilen olaydan bahsediyor benim anladigim kadari ile.Bu hem yeni bazi makinalarin menusunde mevcut,hemde beles bazi programlarda zaten var.Photosacape denilen programda sanirim mevcut...

Tarih: 3 Nisan 2010, 18:29 - İp: 221.***.**4.187
hayaliperest
hayaliperest (üye)
Balıkesir / Meraklı

bnm söylmk istediğm bu tarz bi resim di arkdşlar
ama 'hata' ismli arkdşmz açklmş çok güzel dediği yöntemleri henz deneme fırstm olmadı ama dendğm zamn soncu yazcğm

#hayaliperest' tarafından 10.04.2010 12:21:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2010, 21:52 - İp: 95.***.**2.155
gucci07
gucci07 (üye)
Antalya / Meraklı

evet bende merak ediyorum bu tarz fotoğraf nasıl çekiliyor hangi lens ile olur vs.. bilen arkadaslar aydınlatırsa sevinirim saygılar

Tarih: 6 Nisan 2010, 00:21 - İp: 78.***.**2.11
ergunbicer
ergunbicer (üye)
İçel / Meraklı

mystical lighting photoshop plugini bu plugini bir dene ışık ayarlamaları yapıyorsun.biraz uğraşırsan gosterdiğin fotoğrafa yakın birşeyler alırsın mesela benim editlediğim bir fotoğraf göstereyim

Tarih: 8 Nisan 2010, 08:23 - İp: 88.***.**4.232
  • 1