mfguney
mfguney (üye)
İstanbul / Amatör

S2 Yardım

Selam arkadaşlar bir acemi olarak sizdn yardım istiyorum. Yeni fotoğraf makinası olarak sonunda Canon S2 is aldim ama arkadaşlar
1.Diyafram ne enstantane nedir ne işe yarar nasıl ayarlanır.
2.Fotoğraf çekerken çok bulanık zoomu kullanıyorum odak yapıp bırakıyor doğal olarak aşırı bulanık nasıl düzeltirim.
3.Makina açılırken Ses çıkarıyor biraz fazla ses var objektif çıkıyor ama bir süre daha (1dk) devam ediyor neden acaba yoksa bozukmu
4.Makro çekim nasıl yapacam baktım foruna denedim olmadı ayrıntılı olarak anlatirmisiniz.
5.Birde ;Pil olarak yüksek akımlı almamın 1800-2300 (Gerçek ) zararı olurmu

Saoğolun yardımınızı esirgemiyeceğinizden eminim.

Tarih: 27 Kasım 2005, 18:51 - İp: yok
mfguney
mfguney (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar yokmu bi cavap bari ses çıkarıp çıkarmadığını söyleyn yoksa göndereceğim.

Tarih: 30 Kasım 2005, 01:10 - İp: 81.***.**8.157
fanus
fanus (üye)
İstanbul / Amatör

1- temel fotoğrafçılık konularını okumalısınız
http://www.fotokritik.com/fotoegitim/

2- ne kadar fazla zoom kullanırsanız o kadar fazla ışık ihtiyacınız olur. ayrıca otomatik odaklama (AutoFocus) için makine ışığa ihtiyaç duyar. bu durumda (zoom) odaklama yapması için koşulları yerine getirmelisiniz.

3- makine açılırken ses çıkması ve içinden obj çıkması (S2 için) doğal javascript:AddSmileyIcon('')
fakat herhangi bir sesin 1dk boyunca sürüyor olması anlamsız, bir problem var diyebiliriz.. vakit kaybetmeden halledilmezse daha kötü sonuçlara yol açabilir.

4- kullanma klavuzunu inceleyin..
5. ben 2300 kullanıyorum, bir zararı olmadı. bildiğim kadarı ile 2500 lük pil kullanıyor çoğu kişi..

Tarih: 30 Kasım 2005, 16:35 - İp: 85.***.**5.197
  • 1