oceanssoul
oceanssoul (üye)
Ankara / Amatör

Ps de Foto Düzenleme.

Selam arkadaşlar.
Hani bazı fotoğraflar vardır ya insanı hayran eden... Geçenlerde bir yerde birkaç fotoğraf gördüm ve gerçekten hayran kaldım. Belki fotoğrafların sanatsal açıdan bir değeri yoktur ancak fotoğraflardaki renkler ve o renklerin kattığı dramatiklik adeta büyüledi beni. Belki de sanattan kasıt aslında bu büyülenmenin ta kendisidir. Şayet öyleyse fotoğrafları çekip, fotoşopta rütuşlayıp bizlere o seyir zevkini tattırana huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum...
Evet dostlar, benim derdim şudur ki; aşağıda gördüğünüz fotoların nasıl bir düzenlemeden geçmiş olmasıdır? Yoksa bu fotoğraflar direk makinanın ürünü müdür? Şayet bu konuda bilgisi olup, değerlendirme yapacak olan varsa şimdiden teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Saygılar ve sevgiler.

foto 1foto 2

Tarih: 26 Kasım 2010, 01:30 - İp: 78.***.**3.110
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografı acın,ustune aynısından bir katman acın ctrl+j ile
image-adjustment-selective colors sekmesini acın, renklerle istediginiz gibi oynayın.
sonrasında ustteki katmanın saydamlıgını bıraz dusurebilirsiniz.
basit işlemler bunlar, bunları yapmak için binbir yol var.

buyuk ihtimalle bu verdiginiz ornekler hazır retro action kullanılarak yapılmış.
retro aciton diye aratın google da falan.
buldugunuz sonuclarda begendiginiz actionları indirip photoshopa yukleyin ve fotograflarınızı bununla işleyin

Tarih: 26 Kasım 2010, 05:00 - İp: 92.***.**0.234
  • 1