lostdreams
lostdreams (üye)
İstanbul / Meraklı

Photoshop Olmazsa Olmazlardan Mıdır?

Biliyorum çok abest bi soru oldu. Fakat merak ettiğim bi konu bu.
Ben fotoğrafçılığa yeni başladım. 5 ay felan oldu. Nikon D5000 makine aldım ve 18-55 standart lens var üzerinde. Fotoğraf çekerken hiç zevk almıyorum. istediğim konuyu, ışığı ya da anı yakalayamıyorum. çevremde fotoğrafçılıkla uğraşan insanlara bu iş nasıl oluyor diye sorduğumda photoshop ya da benzeri programlar kullanmanın şart olduğu söylediler.

Şimdi tekrar soruyorum fotoğrafçılık photoshopsuz olmuyor mu? Fotğrafcılığın olmazsa olmazlarından mıdır?

Tarih: 27 Mart 2011, 11:51 - İp: 178.***.**1.116
ensiledims
ensiledims (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğraf çekemeyen adam fotoşop kullanır. bu kadar basit.

Tarih: 27 Mart 2011, 12:29 - İp: 85.***.**9.210
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotoğraf çekemeyen adam fotoşop kullanır. bu kadar basit.

bu kadar basit degil. hatta sacma bir onerme bu.
hiçbir gecerliligi yok..

fotograf cekerken zevk alamıyorsanız, anı yakalayamıyorsanız,ısıgı kullanamıyorsanız bu sizin iyi bir fotografcı olmadıgınızı gosterir.
photoshop tekniginizi degil fotografcılık tekniginizi geliştirmeye bakın.

photoshop olmazsa olmaz degildir, ama olmasa da olur hiç degildir.
soyle bir şey var ki
"BUTUN PROFESYONEL FOTOGRAFCILAR PHOTOSHOP KULLANIR"

Tarih: 27 Mart 2011, 14:36 - İp: 88.***.**8.140
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

aydınlık odada düzenlenmemiş bir fotoğraf sizin değil makinenin fotoğrafı olacaktır, bizzat sizin karanlık odada çalışarak basmadığınız bir fotoğraf gibi
mesele sınırı bilmekte bence. benim sınırım karanlık odada yapılabilen düzenlemelerdir, tabi bu sınır kişisel bir tercih meselesi

Tarih: 27 Mart 2011, 18:59 - İp: 78.***.**7.58
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Bence pek merak etmiyorsunuz. Etseniz bugüne kadar edinirdiniz bir program, çok zor değil. Fotoğraf çekerken zevk de almadığınıza göre başka bir hobiye yönelin derim.

Tarih: 28 Mart 2011, 15:05 - İp: 213.***.**5.242
  • 1