kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Özel Fotoğraf Dersi

Öncelikle açtığım konu forum kurallarına aykırı ise şimdiden kusura bakmayın.
Amatör olarak ilgilendiğim fotoğrafçılık hobimi aşağıdaki konular başta olmak üzere geliştirmek istiyorum.
-Kompozisyon
-Işık
-Çekim teknikleri
-Fotoğraf işleme
Bu konularda ve çalışma sırasında ortaya çıkacak diğer konularda İstanbul Avrupa yakasında ders alabilceğim arkadaşlardan bilgi vermesini rica ediyorum.
Saygılarımla.

Tarih: 27 Ocak 2011, 16:06 - İp: 85.***.**8.151
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu saatten sonra ne dersi Bol fotoğraf çekip bolca seyredeceksiniz - o kadar ... İlk üçü için ilaç zaman ....

Dördüncüsünü bilemem - bana da lazım

Tarih: 28 Ocak 2011, 02:18 - İp: 96.***.**4.180
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ders değilde danışmanlık gibi birşey olarak alınabilir.

-Kompozisyon
-Işık
-Çekim teknikleri
-Fotoğraf işleme

KOMPOZİSYON
bir kaç saatte ders alırsınız olayın mantığını öğrenirsiniz bir daha da buna ihtiyacınız olmaz. kendiniz gelişir gidersiniz. yani ders size olayın mantığını anlatır geçer. sonra yanlızsınız.

IŞIK
bu alan çok geniş yelpazede iş görür. ışık denilince çok derin bilgiler ve konuların yanında pahalı ekipmanlar gerektirebilir. örneğin stüdyo ışıkları, örneğindoğa ışığı kulanım. bu ışık meselesi biraz spesifik konudur. ders veren kişi ben hepsini anlattım hepsi bu kadar diyemez. o yüzden siz bazı temel bilgileri ve olayın mantığını kavrayın gerisini kendiniz halledersiniz.

ÇEKİM TEKNİKLERİ
birden fazla çekim tekniği vardır bir kişide sadece bazı alanlarda iyidir. size ders verecek kişi manzara ve makrodan iyi anlıyorsa portre çekimini size öğretemez.

FOTOĞRAF İŞLEME
birisinden ders alınacaksa bence en önemli konu budur. yazılımların yapabilecekleri ile yapamayacakları şeyleri bilmek önemlidir.

Tarih: 28 Ocak 2011, 02:57 - İp: 88.***.**2.191
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Valla çok haklısınız ama oku oku bir yere kadar, herşey öğrenilmiyor
Remi nin dediği gibi danışmanlıkda denebilir.

Tarih: 28 Ocak 2011, 14:15 - İp: 85.***.**8.151
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Fotoğraf gezilerine katılın.
Her tür fotoğraf çekiliyor
utanıp sıkılmadan oradaki bilnelerle soru cevap
ve uygulama şeklinde yardımlar ve görüşler alıp
bu işi öğrenmeniz çok daha kolay olur.

Tarih: 29 Ocak 2011, 10:11 - İp: 78.***.**2.163
evrensel
evrensel (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 5 Şubat 2011, 00:19 - İp: 78.***.**7.66
evrensel
evrensel (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Şubat 2011, 05:14 - İp: 188.***.**4.219
  • 1