yince
yince (üye)
İstanbul / Amatör

Öneri Ve Tavsiye

Merhaba ,

Yaptığım işle ilgili sürekli fotoğrafçı arkadaşımı her iş sonrası çağırmaktan ve onu bulmamaktan dolayı iyi fotoğraf çekmeye karar verdim .İlk olarak canon eos 500 aldım ve kitapçığını okuyorum menülerini keşfetmeye çalışıyorum ve manuel çekimlerde özellikle teknik olarak zorlanıyorum ...
Hem makina ile ilgili hemde genelde ev ortamında yapılan çekimler le ilgili önerilerinizi ve tavsiyelerinizi alırsam sevinirim .

Işığınız bol olsun ...

Tarih: 27 Eylül 2010, 15:32 - İp: 78.***.**8.17
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

''M'' modda diyaframı kısıp ortamdaki ışığa göre ör:20,15,10 vs. değerlere getirip mümkün olduğunca düşük iso değerlerinden başlayıp 100-600 aralığında gibi iso değerleri ile oynayın.en güzel renkleri aydınlığı netliği vs.elde ettiğinizde sorun yok demektir.ustalara hakaret gibi anlaşılmasın biraz tarzanca bir anlatım olsada kabaca olay bundan ibarettir.

Tarih: 27 Eylül 2010, 20:48 - İp: 88.***.**2.3
yince
yince (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim zaten şu an tarzancadan başka bir fotoğraf dili anlayamam

Tarih: 28 Eylül 2010, 12:57 - İp: 78.***.**7.42
wien79
wien79 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhabalar bendede ayni makina var. Ilk baslarda daha cok otomatik modlarda fotograf cekiyordum kitapcigini okuyup denedikce hem daha keyif almaya basladim hemde birseyler ögrendikce daha bir merak sardim, bu arada da forumu bol bol karistirip tavsiyleri uygulamaya calisin eminim denedikce kesfedecek kesfettikce de daha cok zevk alacaksiniz. Basarilar..

Tarih: 30 Ekim 2010, 23:03 - İp: 84.***.**3.34
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

manuel yerine diyafram yada enstantene öncelikli modda(Av, Tv modları) çekim yapmayı deneyebilirsiniz, bu şekilde diyaframa karşı enstantene atamak zorunda kalmaz daha rahat çalışırsınız..
birde ışık ölçümü için nokta ölçümü kullanmanızı öneririm, forumda bu konuda bilgi bulabilirsiniz yada yardımcı olmaya çalışırım buradan..
kolay gelsin...

Tarih: 1 Kasım 2010, 20:27 - İp: 77.***.**4.146
yince
yince (üye)
İstanbul / Amatör

bilgiler için teşekkür ederim zaten anladığım kadarıyla ilk önce makinayı tanımak gerekiyor bende elimde kitapçıkla dolaşıp çekim yapıyorum bol bol da forumlarda geziyorum ..

Tarih: 4 Kasım 2010, 11:03 - İp: 78.***.**6.215
  • 1