shishi
shishi (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus C310 Ile Macro Cekım

Herkese selam..
Benim acil yardima ihtiyacim var. Ilkonce cok acemi oldugumu belirteyim, o nedenle sacmalarsam ozur dilerim Olympus C310 marka digital kameram var. Evde cekmem gereken bazi urunler var.Kendime mini bir studyo da yaptim aydinger kagidindan ve koli'den. Tabii iki adette aydinlatmam var. Bazi denemelerim cok hos oldu kendime gore tabii Fakat daha yakindan cekimler yapmak isteyince cok kotu oluyor. Acaba bunun makinam ile ilgili olabilir mi? Macro cekimlerde makinanin hangi ozellikleri onemlidir? Megapixel sayisi mi, optik zoom sayisi mi? Benim makina 3.2 megapixel ve 3x optik ve 3x3 digital zoom'u var. Yeni bir makina bile almayi dusundum ama bilir birilerine sormadan da satmak istemiyorum. Belki de ben bilmedigim icin kullanamiyorum bu makinanin tum ozelliklerini..
Tum yardim icin simdiden tesekkurler..
Saygilar,

Tarih: 14 Eylül 2006, 14:11 - İp: 212.***.**9.230
betelgeuse
betelgeuse (üye)
Ankara / Meraklı

Selam arkadaşım.
Makro çekimlerde lens önemlidir, bildiğim kadarıyla.
Makinan giriş seviyesi olarak güzel bir cihaz aslında.
Çok yakından çekimler için "super macro" modunu kullandın mı?

Tarih: 14 Eylül 2006, 15:38 - İp: 85.***.**3.176
shishi
shishi (üye)
İstanbul / Amatör

Super macro mu? Eeee??? var mi bilmiyorum ki! ben bu aksam eve gidip makinayi biiirrr guzel incelim..denemeler yapim en iyisi..
kullanim kilavuzunda macro cekim icin macro dugmesine basin diyor o kadar.. pek detay vermemisler..super macro olayina bakicam ama, cok sagol betelgeuse.

Tarih: 14 Eylül 2006, 15:46 - İp: 212.***.**9.230
betelgeuse
betelgeuse (üye)
Ankara / Meraklı

Super macro menüden açılıp kapatılıyormuş. Çiçek resmi gibi bir şey.

Burada var:
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/d540_pg3.html
Niye makinaları farklı ülkelerde farklı isimlere piyasaya
sürerler anlamam.

#betelgeuse' tarafyndan 14.09.2006 16:30:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2006, 16:26 - İp: 85.***.**3.176
shishi
shishi (üye)
İstanbul / Amatör

cok tesekkur ederim. Evet o cicekli resim ON oldugu zaman macro cekim diyor fakat ben hic net cekemedim simdiye kadar. Fakat gonderdiginiz linkte super macro modunun kameranin menusunden ayarlandigini yaziyor. Saniyorum onu buldugumda hallolacak. Ben size haber veririm sonuctan.
Bu arada baska fikir verecek arkadaslar varsa, lutfen verin..
iyi aksamlar..

Tarih: 14 Eylül 2006, 16:43 - İp: 212.***.**9.230
olympustr
olympustr (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Shishi

Makinanız için detaylı kullanma (Olympus C-310/C-315) kılavuzunu

http://b2b.beyazteknoloji.com/olympusmanuals/C-315_TR.zip

adresinden indirebilirsiniz.

Detaylı kullanma kılavuzunu görebilmek için Adobe PDF programı kurulu olmalıdır.

Tarih: 15 Eylül 2006, 09:35 - İp: 85.***.**7.125
shishi
shishi (üye)
İstanbul / Amatör

Cok tesekkur ederim link icin. Oldukca detay var. Bu arada dun aksam Super Macro'yu kesfettim muthis mutlu oldum..

Tarih: 15 Eylül 2006, 10:16 - İp: 212.***.**9.230
  • 1