smokeweed
smokeweed (üye)
İstanbul / Amatör

Macro İle İlgili

Merhaba ben degisik makinelerle macro calismasi yaptim begenildi ancak ben tam istedigimi cikartamiyorum ve sadece macro uzerinde calisiyorum bana su konuda yardimci olmanizi istiorum...Bi makine almak istiorm ama makineler hakkinda cok fazla bir bilgim yok yani 200mm yekadar olan bi macro cekimleri super yapabilecegim makine onerebilirmisiniz? tesekkur ederimm

Tarih: 2 Aralık 2004, 03:30 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

kompakt mı?dslr ise biliyorsundur objektifi değişir...

Tarih: 2 Aralık 2004, 16:56 - İp: yok
smokeweed
smokeweed (üye)
İstanbul / Amatör

ya murat ozr dilerim ama bilmiyorum farki nedir forumda cok gordum dediklerini ama farki nedir fln?? acaba dijital mi analog farki mi?? pek bilmiorm iste arkadaslarimdan aldigim digital makinelerle bisiler yaptim herkes begendi bende merakliyim ugrasiym istedim..

Tarih: 2 Aralık 2004, 19:10 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Bütçeni zorlaya bilirsen ve maddi durumum yeter diyorsan; Nikon d70 alabilirsin...ABD fiyatı:1100-1250 dolar.Yok alamam diyorsan Canon eos300d ABD fiyatı:750-900 dolar.Bu yazdıklarım makinalar DSLR dir.Yani bu makina ve modeller için üretilen objektifler vardır.İstersen makro objektif alırsın istersen teleobjektif alırsın...Ama bunlar bana pahalı gelir diyorsan ve makinamı sadece macro çekimlerde yada ara-sıra kullancağım diyorsan Nikon Coolpix yada Canon powershot modellerini inceleyebilirsin...Bunlar dslr değildir ve tabiki objektifi değişmez ona göre kararını ver.Eğer coolpix yada powershot modellerinden beğendiğin olursa buraya yaz ben sana elimden geldiği kadar bilgilerimi ve görüşlerimi paylaşırım...Hoşçakalın.

Tarih: 3 Aralık 2004, 18:22 - İp: yok
smokeweed
smokeweed (üye)
İstanbul / Amatör

cok saol ya gercekten tesekkur ederim farki anladim ama ben objectif degissin istiorum tabiki....powershot arkadasimda var istedigim resmi alamiyorum onunla dedigim gibi objectif olmali onlarda dedigin fiyatlarda gercekten yardimci oldun tesekkur ederim.... e zaten powershot piyasasi 500€ civari onun icin oınu alacagina biraz daha koy objectif takilabilen almak daha mantikli tekrar tesekkure derim hoscakal...

Tarih: 3 Aralık 2004, 22:07 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

maddi durumun yeterse d70 al bende alacağım yakın bir zamanda...

Tarih: 3 Aralık 2004, 23:09 - İp: yok
  • 1