ademgorgulu
ademgorgulu (üye)
Ankara / Amatör

Kitap Tavsiyesi Hk

Merhaba arkadaşlar,
fotografçılık konusunda kitap araştırırken Scott Kelby in kitaplarının iyi olduğuna dair övgüler gördüm.
Bu kitapları alan var mı?
Aşağıdaki kitaplardan hangilerini tavsiye edersiniz?
veya tamamını almamı tavsiye eder misiniz?

Scott Kelby kitapları

Photoshop Elements 5 - Dijital Fotoğrafçılar İçin
Dijital Fotoğrafçılar İçin Photoshop CS4
Dijital Fotoğrafçının El Kitabı (1. Cilt)
Dijital Fotoğrafçının El Kitabı (3. Cilt)
Dijital Fotoğrafçının El Kitabı (2. Cilt)

Tarih: 23 Eylül 2011, 14:14 - İp: 195.***.**7.10
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografcılık temel bilginiz var mı?
yoksa eger oncelikle bu tarz bilgiler veren kaynaklara yonelin.
sonrasında fotografta kompozisyon konulu kitaplara yonelin, scott kelby kitapları, işin temelini bilenlere (enstantane diyafram ilişkisi) fotograf cekiminin ipuclarını vesaire anlatır, fotograf bilgisi vermez..

amac fotografcılıgı ogrenmekse once temeli ogrenmeli.

diger yazdıgınız kitaplar,elements photoshop gibi programların kullanımıyla alakalı ki en son almanız,ugrasmanız gereken kısım o. boşa para harcamayın bu asamada.

Tarih: 23 Eylül 2011, 17:32 - İp: 88.***.**8.140
ademgorgulu
ademgorgulu (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili ganijin amacım fotografçılığın teknik ve temelini öğrenebilmek..
Sonuçta bu işe gönül verdiysem en iyi şekilde yapmayı istiyorum. Temel bilgileri için gün gün araştırmalar yapıyorum. Birçok döküman elde ettim. Makinamın kullanım klavuzunu da inceliyorum.
Onların üzerine de bu kitaplari almayı düşünüyrum.

Tarih: 23 Eylül 2011, 18:00 - İp: 195.***.**7.10
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

evet arkadaşım ben aldım üçünüde.kitaplar mükemmel çok işine yarayacağına eminim. d&r da bazen %50 indirime giriyor. ben kitap 1 ve 2 yi özet olarak çıkarıp aynı başlık altında yayınladım çekim teknikleri kısmında sayfa olarak baya geriye gitmiş istersen araştır. ilk 20 sayfa içinde olacak. scot keleby nin kitabından teknik bilgiler başlıklı 1-2

Tarih: 26 Eylül 2011, 20:23 - İp: 88.***.**7.1
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Gaijin e katılıyorum öncesinde temel fotoğraf bilgilerini öğrenmeniz lazım.Ben öncesinden özer kanburoğlunun A dan Z ye kitabını iyice okuyup hatim ettim.Bolca bu forumları okuyup arada saçma sapan da olsa sorular sordum.Sonrasında yukarıda bahsettiğiniz kitapların biri hariç hepsini aldım.Onlarıda bir iki defa hatim ettim.Bu kitapları tasiye ederim ama temel bilginiz olmazsa scott kelby nin kitapları size bir şey öğretemez.

Tarih: 26 Eylül 2011, 20:45 - İp: 94.***.**0.86
ademgorgulu
ademgorgulu (üye)
Ankara / Amatör

Ben kitaplarla pekişeceğine inanıyorum. Sonuç olarak fotograf çekmek bir sanat ve bu sanatın belli başlı kuralları var.. Temel olarak terimleri öğrendikten sonra üzerine eklemeler yapabilmek için pratik ve teorik bilgilere ihtiyaç var. o yüzden sipariş verip araştırmalara hız vererek yol alacağıma inanıyorum.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Tarih: 28 Eylül 2011, 10:58 - İp: 195.***.**7.10
  • 1