dsn33
dsn33 (üye)
İçel / Amatör

Kırmızı Göz-hayal Kırıklığı

Makinam Kodak z740.Flaşı kırmızı göze ayarladığım halde bütün çektiğim fotolar ne yazıkki kırmızı göz veya beyaz parlak göz şeklinde çıktı.Çektiğim ortam tiyatro sahnesi ve oldukça ışıklı bir ortam.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 4 Haziran 2006, 21:07 - İp: 88.***.**9.77
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bukonuda çok yazdık daha önceleri
fotoğraf makinelerinde kırmızı göz azaltama fonksiyonu 3 metreye kadar olan mesafelerde etkilidir.
Bu sınıra dikkat etmelisin. Gözleri en kırmızı çıkanlar çakır gözlüler değil yorgun olanlardır. el feneri komik ama doğrudur bilimsel yanı olan geçerli bir yöntemdir ancak pratik değildir.kimilerine göre kafalı flaş kullanıp hüzmeyi doğrudan fotoğraflanacak şahıslar üzerine çevirmemek bir yöntemdir.
Fotoşop yerine picasa2 programını kullanmak daha kolay ve etkilidir.

#burkay' tarafyndan 04.06.2006 21:28:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2006, 21:26 - İp: 85.***.**4.172
dsn33
dsn33 (üye)
İçel / Amatör

Uyarın için teşekkürler Burkay.Forumda"Kırmızı GÖz"diye aratmıştım.Tek bir konu bulabilmiştim.Diğer yazılarıda şimdi gördüm ve okudum.Picasa2 yi yükledim fakat renkli gözlerde fazla verim alamadım.Bu arada 3 metre etki mesafesi çok iyi bir bilgi oldu benim için.Yakın çekimlerde gerçektende kırmızı göz etkisi yok denecek kadar az.Tekrar çok teşekkürler.

Tarih: 4 Haziran 2006, 21:58 - İp: 88.***.**9.77
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili dsn33,
bu yazım benim geçen sene sorulan benzer soruya verdiğim yanıtın copy-paste haliyd...Yazımda işine yarayan bilgi bulduğuna sevindim...

Tarih: 4 Haziran 2006, 23:38 - İp: 85.***.**4.172
photosinan
photosinan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrblar kırgöz önleyicisi değildir o mod azaltıcıdır özellikle renkli gözlerde kırmızı çıkar makinan amatör makina onu önleyemezsin

Tarih: 22 Haziran 2006, 21:46 - İp: 88.***.**2.157
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Kameradan ziyade çekimle alakalı bence. gece çekimlerini bilmem ama ışık altında henüz kırmızı gözlü bir çekim yapmadım

Tarih: 23 Haziran 2006, 16:23 - İp: 85.***.**3.60
sancopanco
sancopanco (üye)
İzmir / Amatör

arkadasım kodak easyshare die bi program var orda kırmızı gözleri rahatlıkla düzeltebiliyosun

Tarih: 24 Haziran 2006, 16:06 - İp: 85.***.**5.45
  • 1