gonulce
gonulce (üye)
Bursa / Amatör

İlk Doğum Deneyimi...

MERHABA BUGÜN ,YARIN İLK DOĞUM DENEYİMİMİ YAŞAYACAĞIM ,NELER YAPACAĞIMI ÇOK ARAŞTIRDIM AMA YİNEDE HEYECANLIYIM ,2 KEZ DOĞUM YAPAN BİRİ OLARAK ,İLK KEZ DOĞUMU OBJEKTİF ARKASINDA GÖRÜNTÜLEYECEĞİM,NELER ÖNERİRSİNİZ? DONANIMIM NİKON D90 -18*105 VE 50MM 1.8 LENS ,VE BEN DOĞUMHANEDE FLASHSIZ ÇALIŞMA YAPACAĞIMDAN BENİM İÇİN O ALANDA 1.8LİK 50MM NİN UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM ANCAK BAZEN DAR ALANLARDA YERETSİZ KALDIĞINIU GÖRDÜM ,ACABA 18*105LEMİ GİRSEM DOĞUMA,BU DEFADA DA DİYAFRAM YERETSİZ KALIRSA?......

Tarih: 28 Mayıs 2012, 21:26 - İp: 212.***.**4.210
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yakın zamanda aynı şeyleri yaşadım - benzer ekipman ( D300 ), benzer lens seçenekleri arasında kalarak ... Gerçi çift makina kullandım - biri (D5000) sadece video amaçlı.

50mm'in kullanım alanı olmadığını, çok dar kalacağını söyleyeyim. Getireceği 1.5 - 2 stop avantajı artık f3.5 lenste ISO ile telafi edeceksiniz. 18-105mm'den başkasını düşünmeyin. Ameliyathaneye boşuna 50mm'i taşımayın - kısıtlı vakitte boşuna panik yaratır. ( 2. bir makinanız olursa , belki )

Dönüp baktım, tüm çekimlerim S modunda 1/60 ve Auto ISO'da yapmışım - boşa giden karem yok diyebilirim - bir tanesi portfolyomda var. Ortam hareketli sayılabileceği için 1/60'ın altına inmemek lazım. Auto ISO şart - unutulmamalı . Sonuçta ortaya kabul edilebilir ISO 700-1000 arası fotoğraflar çıkıyor ameliyathane ortamında.

50mm f1.8'i , doğum sonrası, odada daha rahat ortamda portreler için kullanabilirsiniz.

Tarih: 29 Mayıs 2012, 07:46 - İp: 96.***.**5.17
gonulce
gonulce (üye)
Bursa / Amatör

merhaba bugün doğuma girdim ilk doğuma girmiş oldum hakikaten 50 mm pek işime yaramadı ilk fırsatta 24-70 lens almaya karar verdim ,normal doğum olduğu için hasta hakları gözetilerek doğu odası harici çekimler uaptım,bebek doğdu kordonu kesildei ve ondan sonraki işlemler karelerime yansıdı ve sonra bebek ve annenin buluşması kapı arasından objektifime yansıdı, av modunda gerçekleştirdim çekimlerimi ayarlarımı kontrol altına alamayacağım şüphesine düşünce de flashsız auto da çektim... ve mutlu son...

Tarih: 29 Mayıs 2012, 18:26 - İp: 212.***.**4.201
  • 1