atesh
atesh (üye)
Adana / Amatör

Hp 945 Flaşsız Çekmiyor

hp 945 ile flaşsız çektiğimde elimi oynaması veya karşıdakinin oynaması durumunda fotoğraf dağınık çıkıyor (fotoğraf makinesi flaşsız çekimlerde çok geç çekiyor 4-5 sn civarı doğal olarak dağınık çıkıyor) flaşlıçekimlerde ise bir sorun olmuyor bunun için makinede ne tür bir ayar yapmalıyım

Tarih: 26 Şubat 2005, 11:01 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

"doğal olarak dağınık çıkıyor" dediğine göre konuyu biliyorsun. Ben de çok isterdim hem 4-5 sn. pozlama yapayım, hem de elim titrese de karşıdaki oynasa da net fotoğraflar çekeyim. Ama olmuyor işte. Tripod kullanmaktan başka çaren yok. Kesin bir kural olmamakla birlikte 1/odak uzunluğu'ndan daha uzun süreli pozlamalarda tripod kullanmak önerilir.

Tarih: 16 Mart 2005, 15:24 - İp: yok
kori
kori (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar,
bende de 945 var ve böyle bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar..aklıma gelen gelen ilk sebep düşük enstantene hızı kullanıyor olmanız olabilir,genelde a modunu kullanırsanız öncelikle diyaframı ayarlarsanız ve bunu düşük tutarsanız yüksek ens. hızları elde edeceğinizden bahsettiğiniz gibi bir dağılma flulaşma yaşamazsınız..
bir de digital flaş özelliğini kapatıp o şekilde kullanmayı deneyin, biraz faydalı olabilir..

Tarih: 22 Mart 2005, 21:37 - İp: yok
  • 1