olusum
olusum (üye)
İzmir / Amatör

Hata Nerede 350 D

arkadaşlar eos 350 d ve 3x makro filitreyle alyans altın cekmeye calışıyorum sorunum şu manuel cekim modunda cekiyorum ama netlik problemi var yüzüğün bazı kısımları net bazı kısımları flu av modunda cekerken ok onda hepsi net yanlız bu seferde renk problemi yaşıyorum yardım ederseniz sevinirim hata nerde ve nasıl cekmem gerek ayrıca cadırda ve ampul flaşlarla cekim yapıyorum

Tarih: 15 Ağustos 2006, 16:43 - İp: 81.***.**2.114
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

yüksek diyafram kullanırsan rahat edersin kolay gelsin

Tarih: 2 Eylül 2006, 15:44 - İp: 85.***.**9.202
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

evet diaframı kıstıkca netledigin obje dısındaki seyler flu cıkar. diaframı ısık kosullarına gore arttırmayı dene

Tarih: 2 Eylül 2006, 19:44 - İp: 85.***.**6.245
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

evet diyaframı actıkca net alan derinliğin artar ve bir noktada objenin hepsini net olarak görüntüleyebilirsin.

Tarih: 2 Eylül 2006, 22:56 - İp: 88.***.**3.125
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

gantry

evet diyaframı actıkca net alan derinliğin artar ve bir noktada objenin hepsini net olarak görüntüleyebilirsin.

açtıkça değil, kıstıkça.

malcom

evet diaframı kıstıkca netledigin obje dısındaki seyler flu cıkar. diaframı ısık kosullarına gore arttırmayı dene

kıstıkca değil, açtıkca.

Tarih: 3 Eylül 2006, 14:00 - İp: 85.***.**1.158
zeyno
zeyno (üye)
İstanbul / Amatör

sayın ocaklılar sayenizde yanlışları da doğruları da eksiklerimi de görüyorum. acaba ben mi yanlış anladım yada eksik birşeyler mi biliyorum diye yorumları tekrar tekrar okudum .. sonra sizin cevabınızdaki düzeltmeleri görünce..sevindim çok teşekkürler..

Tarih: 12 Eylül 2006, 13:50 - İp: 213.***.**3.140
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

obje ile mesafen ne kadar az olursa alan deriniliğin o kadar az olur. objektifini kullanarak yakınlar makinen mümkün olduğu kadar uzak kalsın bi di diyaframın kısıt olmalı yani diyafram sayın yüksek olmalı renk ile olan progremin ile beyaz ayarından düzelteceksin altın çekmez zordur yansamalara dikkat. kolay gelsin

Tarih: 20 Eylül 2006, 18:04 - İp: 88.***.**0.216
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

objektifinin makro mandalını kullan ve max 60 cm girebilirsin nesneye en iyi sonucu 60 cm den verir tabiki tripot şart.alan derinliğini artırmak istiyorsan da ışık şartlarına göre diyaframıda kıstıkça alan derinliğini artırabilirsin bir de makinanın auto focus özelliği olması lazım onu kullan çok işe yarıyan bir yöntemdir

#adem yener' tarafyndan 22.09.2006 20:54:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2006, 19:33 - İp: 85.***.**0.162
  • 1