mezgose
mezgose (üye)
Bartın / Amatör

Gece Çekimi

arkadaşlar fuji S5600 bir makinam var. Gece çekimi yapmaya çalışıyorum. Bulutlu bir havada ay çekmeye çalışıyorum. Ancak her denemede hayal kırıklığı sadece küçük bir nokta halinde ay çıkıyor bulut yok. nerde yanlış yapıyorum ya da ne yapmam lazım. Manuel olarak yapıyorum bu arada. ayarlar otomatik değil.

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:43 - İp: yok
kutlay001
kutlay001 (üye)
Adana / Amatör

makineni sabitle ıso ayarını yükselt diyaramı en küçük degere enstantene yi de arala bir daha dene

Tarih: 13 Nisan 2006, 10:28 - İp: 81.***.**4.63
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

optik ve dijital zoom en sonda
iso en yüksek
perde hızı en uzun
f değeri en büyük
tripod

Tarih: 13 Nisan 2006, 19:53 - İp: 194.***.**9.29
bomsasss
bomsasss (üye)
Kocaeli / Amatör

BENCE ISO DEĞERİNİ 80 DE TUTMALISIN. DIYAFRAMI OLABİLDİĞİNDE KISMAN (F6.3 - 8 ARASINDA) VE POZLAMAYI ZEVKİNE GÖRE VE ÇEKECEĞİN OBJEDEN YANSIYAN IŞIK MİKTARINA GÖRE UZUN TUTMAN GEREK DENEME YAPTIĞINDA ENSTANTANEYİ NE KADAR UZUN TUTMAN GEREKTİĞİNİ DAHA İYİ ANLACAKSIN. EN UZUNDA TUTTUĞUNDA IŞIK İÇERİ ÇOK GİRECEK VE PARLAMA OLABİLECEK DETAYLARI KAYBEDECEKSİN BİRAZ DAHA KISA TUTARSAN ĞPARLAMA AZALACAKTIR. BÖYLELİKLE EN UYGUN POZLAMA SÜRESİNİ BULACAKSIN. DİYAFRAM AYARI İLE ENSTANTANE UYUM İÇİNDE OLMALI. EĞER İSTEDİĞN POZLAMA SÜRESİNDE DİYAFRAM AYARI UYARI VERİRSE DİYAFRAMI AÇAR YADA KAPATIRSIN. VE SON OLARAK BU İŞLEMLERİ EĞER TRİPOD SUZ YAPARSAN HİÇ BİR SONUŞ ALAMAZSIN. UMARIM FAYDALI OLUR BAŞARILAR. EĞER İSO YU YÜKSEK TUTARSAN NOISE OLUŞUR SAKIN UNUTMA.

Tarih: 18 Nisan 2006, 15:46 - İp: 81.***.**5.73
gfunk
gfunk (üye)
İstanbul / Amatör

Sarucabey'e katılıyorum
diyafram kısık
uzun pozlama
ve tripodla çekilmesi lazım
iso ayarı için birkaç deneme yapabilirsin
1-düşük iso + uzun pozlama süresi
2-yüksek iso + daha az pozlama süresi şeklinde...
bu deneme hangi çekimin daha az gren(noise) oluşturduğunu gösterir
ayrıca bulutların belirgin olması için diyaframı en büyük(en kısık) değer de olması daha iyi sonuç vericektir

Tarih: 25 Nisan 2006, 17:17 - İp: 85.***.**1.49
mezgose
mezgose (üye)
Bartın / Amatör

Teşekkürler. Balkonda tripodla denedim Sanırım bişiler oldu. [>:D

Tarih: 25 Nisan 2006, 23:25 - İp: 88.***.**7.201
onno
onno (üye)
Aksaray / Meraklı

bende de sony dsc w 30 war modifiyeli arac yapılıo cekelim dioruz gece rezalet bi görüntü banada yardım edin

Tarih: 19 Haziran 2006, 00:52 - İp: 88.***.**5.246
photosinan
photosinan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrblar sizin makinanız amatör bir makina siz o tarz çekimleri fuji s2pro yada s3 pro ile çekmeniz lazım

Tarih: 22 Haziran 2006, 20:35 - İp: 88.***.**2.157
foto_ilker
foto_ilker (üye)
Burdur / Profesyonel Fotoğrafçı

Sarucabey bence sen haklısın bu durumda ama biraz aç herkes anlamaya bilir .....

Tarih: 4 Temmuz 2006, 20:45 - İp: 85.***.**6.254
  • 1