batuhankoccc
batuhankoccc (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm Finepix Hs25 Exr Macro Çekim

Arkadaşlar uzun süredir kafamda vardı bir makina almak ve bunu babam hediye olarak fujifilm finepix hs25 exr makinasını aldı alalı 3 aydan fazla bir süre oldu yalnız hiç memnun olmadım ya makina iyi degil yada ben iyi bir çekici degilim örnegin yeşillik,agaçlık bir alanda arka planı hiçbir şekilde bulanıklaştırmayı beceremıyorum bunun bir teknigi varmı varsa nasıl yapıldıgını söylermısınız.

Tarih: 26 Ekim 2012, 19:13 - İp: 78.***.**4.13
mbc07
mbc07 (üye)
Antalya / Amatör

zum yapın ve diyafram değerinizi küçük tutun

Tarih: 28 Ekim 2012, 23:04 - İp: 37.***.**2.52
n.f.a
n.f.a (üye)
Ankara / Amatör

şimdi makinenin macro başarılı. macrodan yana bir problem yaşamazsınız. sizin kafanızda biraz öngörüş oluşmuş, makine dslr-like statüsünde ve sınıfındada bir isme sahip açıkçası. giriş seviyesinde fotoğrafa başlayanların aldığı, fotoğraf çekim tekniklerini pekiştirdiği bu makine elbette bir dslr gibi olmaz fakat forumda istediğiniz teknikte fotoğraf çekmenize yarayan bir sürü bilgi var onları inceleyin, kafanızdaki öngörüşü baskılayıp, makinenizle barışık olun, biraz çaba sarfettiğinizde bakın neler yapabiliyorsunuz göreceksiniz, mbc07 kısadan zaten tekniğin püf noktasını yazmış. size kalan dışarı çıkıp sadece ama sadece okuduklarınızı makinenizle kurala uygun denemek bence... saygılarımla

#n.f.a' tarafından 31.10.2012 08:06:34 tarihinde düzenlendi.

#n.f.a' tarafından 31.10.2012 08:06:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2012, 08:05 - İp: 78.***.**3.243
computerci
computerci (üye)
İstanbul / Amatör

Avd moduna al değeri düşür zoom yap çek bu makinda bu özellik mevcut Fujifilm arka fonu bulanık çekmeyi kolaylaştırmak için özellikle Avd modu koymuş manuel ayarlarla uğraşmaya gerek yok.

Tarih: 31 Ekim 2012, 18:03 - İp: 212.***.**2.217
altunal
altunal (üye)
İçel / Meraklı

EXR moduna alıp af yi otoya alıp istediğinizi başarırsınız.

Tarih: 6 Kasım 2012, 22:45 - İp: 178.***.**5.60
  • 1