omertokmak
omertokmak (üye)
Ankara / Meraklı

Fotoğrafçılık Merakım Yeni Başladı

Fotoğrafçılığa yeni başladım elimdede kodak m552 model bir makine var henüz param olmadığı için slr bir makine alamadım.bana fotoğrafçılık konusunda bilgi verebilecek olan arkadaşlar varsa sevinrim.Lütfen

Tarih: 29 Haziran 2012, 19:04 - İp: 78.***.**3.118
mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

şu sitede ben senelerce fotografçılık kursuna gittim diyen adam bile; arastırmaları, sürekli fotogaf çekme sonucunda birşeyler ogrenmiştir. Kii bana göre bu en mantıklısı. bildiğim kadarı ile halk eğitimin verdiği ücretsiz kurslar oluyor. Onlara gidebilirsin; birazcık teknik bilgi sahibi olmak için. Fakat şu resimi nasıl çekerim arkadaş diye de kimseye sorma bence. Çünkü; hem bu sitede, hemde yerli yabancı bir çok sitede metinsel bilgi kaynagı, ayrıca videolar var. Hepsinden de onemlisi; elinde idareten bir fotograf makinesi varmış. göze hoş gelen, seni mutlu eden fotografları teknik bilgilerle değil, çeke çeke öğrenerek elde edersin. bol bol fotograf çek, internette bolca bulunan kaynaklardan teknikleri püf noktalarını ogrenmeye çalıs. aradıgn her sorunun cevabını mutlaka ama mutlaka bulursun. Her profesyonel, bir zamanlar amatördü sonuçta.

Bide unutulmayacak birşey daha; ben başkalarından duydum ve hep soylerim.

"Fotografçılık makine değil; göz, hissetmek, duygu, düşünce sabır ister."

Bu merakınızın sadece merakta kalmaması tek temennimdir.

Başarılar..

Tarih: 29 Haziran 2012, 21:17 - İp: 94.***.**4.135
omertokmak
omertokmak (üye)
Ankara / Meraklı

Çok Teşekkür Ederim

Tarih: 29 Haziran 2012, 21:37 - İp: 95.***.**6.10
  • 1