ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

En İyi 5 Kare Son 5 Kare Meselesi

Arkadaslar merhaba
Bende fuji s7000 var. Makinada dizi cekim fonksiyonlarinin
icinde en iyi 5 kare cekimi ve son 5 kare cekimi var.
Simdi en iyi 5 karede cektigim zaman zaten seri sekilde 5 pozlama yapiyor ve duruyor. Bunun mantigi nedir. Birde son 5 kareye aldigimda seri sekilde 40 pozlama yapiyor ve deklansoru biraktigimda son 5 karesini kaydediyor.Peki onceki cekimler ne ise yariyor ben 40 pozlamayi sonuna kadar yaptim diyelim son 5 kareyi kayit yapiyor ilk 35 kare ne icin pozlaniyor ve kaydedilmiyor bunlari anlamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.
Tesekkurler.

Tarih: 16 Eylül 2004, 09:44 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Devamlı hareket eden konuları çekerken doğru anı yakalamak zordur.Örneğin tarlada çapa yapan adamı düşün.Adam çapayı kaldırdı indirmeye başladı.Sizin güzel bir fotoğraf yaratmanız için çapayı ortalarda bir yerde yakalamanız gerekiyor.Tamam arada bir yerde be zaten yakalarım diyebilirsin.Ancak senin yakaladığın yerde de çapada fotoğrafta sıkıntı yaratacak bir güneş parıldaması oluyor.Bunun için seri çekimi kullanırsanız en iyi kareyi yakalar.Ben dijital makine kullanmıyorum ama bana göre çok mantıklı olacak bir açıklama yapabilirim Elini deklanşörde basılı tutuyorsun.Hareket uzun bir zaman dilimi içerisinde oluyor.Sen kareyi yakaladığına hükmettiğin zaman bırakıyorsun.Ve zaten en iyi kareler son kareler olacaktır.

Tarih: 16 Eylül 2004, 22:12 - İp: yok
  • 1