cagrican
cagrican (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

D200 Ayarları

nikon d200 ayarları hakkında bilgisi olan varsa yadım edebilir mi yeni d200 aldım daha önce stüdyoda d70 kullanıyordum d200 ü övdüler aldım ama pek içime sinmedi renkleri çok boğuk ve soluk renk bir türlü tutmuyor ben ayarlarından olduğunu düşünüyorum bilgisi olan iyi sonuç alan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum ilginize teşekkür ederim

Tarih: 14 Şubat 2008, 16:35 - İp: 88.***.**3.76
hasanboz
hasanboz (üye)
İstanbul / Amatör

ben de geçen gün d200 aldım, henüz tam inceleyemedim ama zamanla öğrenirim. rekleri bana da biraz değişik geldi eski kullandığım d50'ye göre. zamanla istediğim kıvama getiririm diye düşünüyorum.

Tarih: 14 Şubat 2008, 21:02 - İp: 160.***.**3.10
ödf
ödf (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba bende d200 kullanıcısıyım 2 sene ye yakın oldu alalı ben dahi tam hakim görmüyorum kendimi stüdyoda kullanıyorum bu makina bilgisayardan farksızdır,Kullanma klavuzunu sürekli incelerseniz en iyi kendiniz çözersiniz alışınca bu makinadaki tadı da başkasında bulamazsınız

Tarih: 14 Şubat 2008, 23:28 - İp: 88.***.**1.187
cagrican
cagrican (üye)

ya şimdi direk ayarları istemek armut piş gibi oluyor ama müşteriye verdiğim resimler moralimi bozuyor o yüzden de acil bi çözüm yolu bulmam gerekiyor bilgi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

Tarih: 15 Şubat 2008, 09:38 - İp: 88.***.**6.127
cagrican
cagrican (üye)

sanırım d200 hakkında bilgisi olan yok yada yardımcı olmak istemiyor yinede herkese teşekkür ederim

Tarih: 16 Şubat 2008, 15:00 - İp: 88.***.**3.117
asya_foto
asya_foto (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam. aynı sıkıntıyı aylarca bende çektim. renklerin daha doygun olması için çok deneme yaptım ve şu anda çok memnunum.d200 tecrubemi paylaşıyorum:
öncelikle beyaz ayarı kısmını çözmeniz gerkli. kelvin bizim istediğimiz renkleri hiçbir zaman vermez. beyaz ayarını manuel yapmamız gerekiyor. beyaz ayarı için gri kart yada beyaz ayarı filtresi kullanarak manuel ayar yapabilirsiniz.(bununla ilgili detaylı verebilirim) renk doygunluğu için makinenin menüsündeki RECENT SETTİNGS sayfasına ve ordaki OPTİMİZE İMAGE kısmına girmek gerekiyo. burdaki normal yada vivid modu bizim için yeterli olmuyor. onun için burda da manuel ayar yapabileceğimiz CUSTOM bölümü işimize yarayacaktır. bu bölümde en çok işimize yarayan yer saturation ve hue adjustment bölümleridir. photoshoptaki görevini hatırlarsanız nasıl işe yaradığınıda anlarsınız. ben kendi manuel ayarımı yazarak yazımı bitiriyorum.herkese bol kazançlar diliyorum. saygılar...
image sharpening: +2 high
tone compensation 0 normal
1 color mode
saturation: +enhanced
hue adjustment: +6

Tarih: 16 Şubat 2008, 16:21 - İp: 88.***.**3.255
fotohasan
fotohasan (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar
Asya_foto arkadaşımıza katılıyorum.Bende 2.5 yıldız D200 kullanıyorum.Önceleri biraz zorlanıyor insan ama kullanma klavuzu sayesinde tüm makineye ve menülere hakim olabiliyorzunuz.D200 renk doygunluğu konusunda hazır gelen ayarlar biraz zayıf kalabiliyor.Ben "Shooting Menu Bank" da A Standart,B Portre,C Makro,D Doğa ve Manzara olarak 4 ayrı ayar yaptım.Duruma göre bu hazır ayarlardan seçerek kullanıyorum.
Kullanma klavuzunu güzel inceleyerek bu sorununuzu çözebilceğinizi sanıyorum.D200 sizi tatmin edecek bir ayar sunacaktır.

Tarih: 17 Şubat 2008, 10:01 - İp: 85.***.**1.19
  • 1