kadir38
kadir38 (üye)
Kayseri / Meraklı

D 200 de Assist Lambasi

arkadaslar merhaba aradan bayaa bir süre gecti ugramayali ,allaha sükür yine aranizdayim .
sorum ??? arkadaslar,benim bir sony foto makinam vardi ,zifri karanlikta resim cekiyordum, kirmizi bir isik yaniyordu,odaklandigim yeri otomatikman aydinlatip cekiyordu ,acaba bu teknik nikon d200 dede varmi ,misal gece cocugum uyurken isigi yakmadan cekmek istiyorum ama birtürlü olmuyor, kap kara yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim, saglicakla kalin, saygillar.

arkadaslar sordugum soruyu bulamiyorum nasil bulurum birde bunu cevaplarsaniz sevinirim.

#kadir38' tarafından 13.10.2008 14:08:53 tarihinde düzenlendi.
mesajlarimi bulmak icin kontrol paneline girmem gerekiyormus bunu buldum arkadaslar ,yalniz hala bir mesaj yazan olmadi karanlikta resim nasil cekilecegini cevaplarinizi bekliyorum .

#kadir38' tarafından 13.10.2008 18:16:02 tarihinde düzenlendi.

#kadir38' tarafından 16.10.2008 22:47:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2008, 00:41 - İp: 87.***.**9.94
omerbaser
omerbaser (üye)
Düzce / Stüdyo Fotoğrafçısı

d 200 de assist lamb seçeneğini kullanıcı ayarlarında açık hale getirmeniz gerekir. bu durumda karanlıkta yada işiğin yetersiz olduğu durumlarda makine netlik yapmak için yardımcı işığını kullanır ama bu bahsettiğiniz gibi kırmızı bi ışık değil kuvvetli bir normal ışıktır. bu durumda yine uyuyan model rahatsız olabilir. assist lamb açık değilse flaşı açık konuma getirirseniz flaş seri patlamalar yaparak ortam aydınlığınında netliği yapar ve kilitler. buda tabiiki yine çocuğun ciddi rahatsız olması demek.
bahsettiğiniz rahatsız etmeyen kırmızı ışık için harici bir kafa flaşı kullanmalısınız. sb-800 mesela... bu durumda netlik flaşın yaydığı kızılötesi ışıkla sağlam bişekilde yapılır.

Tarih: 14 Ekim 2008, 01:37 - İp: 78.***.**3.111
kadir38
kadir38 (üye)
Kayseri / Meraklı

omerbaser- kardes cok tesekkür ederim aciklaman icin, aynen senin söyledigin gibi netlik isigi ,ayar yapmasi icin yalniz bir sorum daha olacak, bu isigi acma yerini nasil bulabilirim ,türkce olarak yazmissin fakat benim makina almanca sorun bu ,almanca kelimesinide aciklarsan sevinirim assist lamb seçeneğini .tekrardan cok tesekkür ediyorum, vakit ayirdigin icin, saygillar gecen güzel olsun kardes.

Tarih: 14 Ekim 2008, 20:21 - İp: 87.***.**4.6
kadir38
kadir38 (üye)
Kayseri / Meraklı

abi bir yardimci ol neredesin yaa bekleye bekleye gözüm cikti. almancasi ney abi o isik yerinin yanmasi icin bulamiyorum . saygillar

Tarih: 15 Ekim 2008, 20:24 - İp: 87.***.**8.164
  • 1