okarademir
okarademir (üye)
Balıkesir / Amatör

Çekim Yardımı

ricoh rx makinam yeni geldi.
öğrenmek istediğim

-diyafram ayarı nedir nasıl yapılır.?
-ev nedir nasıl
-enstantane nasıl kullanılır
-ıso nasıl ayarlanır

ama ilk olarak öğrenmek istediğim gece çekimlerinde florasan ışığında verim alabileceğim eV ve diğer ayarlar nedir.

teşekkürler.

Tarih: 26 Nisan 2005, 11:52 - İp: yok
abdisik85
abdisik85 (üye)
Ankara / Amatör

yaw arkadaşlar bu soruların cevabını verseniz bende sevinirin haa. çünkü ben de makinayı yeni aldım ve bu soruların cevabını bulmam lazım. benim makina da canon a510.
birisi özetlerse sevinirim.....

Tarih: 26 Nisan 2005, 12:57 - İp: yok
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Arkadaşlar bende bunları merak eden bir üyeydim, en azından 1 ay önceye kadar, nasıl hallettiğimi söyleyeyim, böylece sizlerede yol göstermiş olurum. Çekim teknikleri forumunun tüm sayfalarının okuyun! Evet yanlış duymadınız, ben öyle yaptım ve kimseye de artık bir şey sormuyorum, neden mi? bunların zaten en az 10'ar kere solrulmuş ve cevaplanmış olduğunu okuyunca sizde göreceksiniz. Aynı soru sorulmuş ama insanlar sabırlı kimselermiş ki buna rağmen cevaplamışlar diyeceksiniz...

Tarih: 26 Nisan 2005, 13:13 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.melihozbek.com/fotograf/icerik.asp?f=kullanirkenb1.htm&m=fotomenu.htm&b=F+O+T+O+%26%23286%3B+R+A+F

Melih bey (Juggler) bütün sorularını bu linkte cevaplamış.

Tarih: 26 Nisan 2005, 13:50 - İp: yok
oya_67
oya_67 (üye)
İstanbul / Amatör

Selam
Bende forumları okuma olayına aynen katılıyorum. Bende amatörüm ve hem çekim teknikleri hemde dijital teknik sorunlar forumlarını 1. sayfadan başlayarak bugüne kadar sıkılmadan okudum. Ve çok faydasını gördum. Tüm sorduklarınız oralarda onlarca kez anlatılmış. Birde www.melihozbek.com sitesi gerçekten çok yararlı. Melih bey'in ellerine sağlık diyorum.
Ayrıca google da enstantane ve diyafram sözcüklerini yazdığınızda yüzlerce sayfa önünüze seriliyor.Bilgiler derya deniz. Herkese kolay gelsin. Bol ışıklı günler dileğiyle

Tarih: 27 Nisan 2005, 15:33 - İp: yok
  • 1