mus01
mus01 (üye)
Adana / Amatör

Çekim Teknikleri Kitabı

Sevgili arkadaşlar, üstadlar Adana da yaşıyorum bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var.Acaba çekim teknikleri ile türkiyede cıkmmış bir kitap bulunmaktamıdır?Ben bu konuda araştırma yaptım ama fotagrafcılıkla ilgili teknik konuları içeren bir kitap bulamadım varmıdır?Bu konuda kitap ismi ve hazırlayan yazar hakkında bilgi paylaşmanızı isterim.En azından hangi kitabı aradıgımızı bilelim.Adana dan sevgiler.

Tarih: 22 Mart 2011, 21:56 - İp: 217.***.**1.45
lacadrimas
lacadrimas (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Scott Kelby kitapları ve özellikler Özer Knaburoğlu'nun kitaplarına bir bakın derim..

Tarih: 23 Mart 2011, 01:24 - İp: 85.***.**0.49
mus01
mus01 (üye)
Adana / Amatör

ilginiz için tşk ediyorum, lacadrimas.

Tarih: 23 Mart 2011, 08:43 - İp: 217.***.**1.45
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

scott kelby'nin kitapları -ki 3 seridir- sizi teknik terimlerle yorup, kafanızı karıştırmadan, çekim teknikleriyle ilgili bilgilendirir.
Eğer yeniyseniz, özellikle tavsiye ederim.Zira, ilk etapta, onlarca teknik terimi sindirmek bile, başlı başına bir iş iken , Kelby, bu işi en basit haliyle anlatmış.

Tarih: 23 Mart 2011, 14:44 - İp: 78.***.**4.43
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğraf sanatında kompozisyon konusunda Sayın Sabit Kalfagil'in kitaplarını da okumanızı tavsiye ederim.

Tarih: 23 Mart 2011, 20:52 - İp: 85.***.**9.165
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kitap
aylık dergi
fotoğraf siteleri

öğrenmenin yaşı yoktur demişler. doğrudur. hergün yeni bir şeyler öğreniyoruz. öyle sadece bir kitap alayım işi öğeneyim derseniz bu eksik olur. yanlış olur.

çünkü, kim size ne anlattıysa kendi bakış açısıyla yorumuyla anlatır. dolayısıyla onun etkisinde kalmanız muhtemeldir. doğrusu ise, kurs yada national geographic gibi teknik öğretici temel şeyleri edinmek işin temeliniöğrenmek.

sonrasında ise aylık dergi, ister kitap alın ister sitekleri gezin bakın iinceleyin.. kendinizi geliştirin.

bazen çaresizsiniz bazende de çare-sizsiniz demişler..

kitap dergi sizi biryere götürür onun ötesine geçmek için kendiniz çaba göstermeniz gerekiyor. o yüzden önerilere çok bağlanmayın. yazılan çizilenede çok bel bağlamayın derim. buda benim önerimdir.

Tarih: 24 Mart 2011, 01:01 - İp: 88.***.**4.89
mus01
mus01 (üye)
Adana / Amatör

Fikirler ve katkılardan dolayı tşk ediyorum üstadlar.Konuyu daha da daraltarak ifade etmek isterim fotografcılık kurslarında barko makineleri ile gösterilip fotokopilerle aktarılan bilgilerden pek tatmin olmadım acıkcası.Bu işin temel noktalarını iafade eden başucu kitabı diye tabir ettigimiz biz yeni başlayanlar için kitab arayışındayım, tahmin ediyorum ki burada bu alanda bircok insanında ihtiyacı oldugunu düşünmekteyim, sevgiler.

Tarih: 25 Mart 2011, 10:58 - İp: 217.***.**1.45
paixpaix
paixpaix (üye)
İstanbul / Amatör

sabit kalfagil'in kitabı oldukça iyidir. tavsiye ederim.

Tarih: 7 Nisan 2011, 15:00 - İp: 88.***.**5.229
aylakmadam
aylakmadam (üye)
Ankara / Amatör

A'dan Z'ye Fotoğraf
Özer Kanburoğlu

Tarih: 27 Nisan 2011, 12:01 - İp: 78.***.**8.192
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://www.idefix.com/kitap/fotografta-kompozisyon-david-prakel/tanim.asp?sid=SC2RO7W8L1EZKLMYIFA7

guzel kitaptır. kitapcılarda 29 lira.

Tarih: 27 Nisan 2011, 23:03 - İp: 88.***.**8.140
  • 1