saneron
saneron (üye)
Ankara / Amatör

Canon S3 Te Bulanıklık...

ARKADAŞLAR MAKİNE OTOMATİK MODDA ÖZELLİKLE AKSAM CEKİMLERİNDE VAROLAN AYDINLIK ORTAM,DENKLANŞÖRE BASTIGIM ESNADA AYDINLIK RESİM ÇIKMIYOR,YANİ EKRANDAKİ IŞIK İLE ÇEKTİĞİM IŞIK COK FARKLI AYRICA,NEDEN BİR BULANIKLIK SÖZ KONUSU ACANA AYARI İLE Mİ OYNAMAK GEREK YOKSA OTOMATIK MOD HEP BÖYLEMİ...

Tarih: 10 Ocak 2007, 14:49 - İp: 212.***.**2.194
taktaknuri
taktaknuri (üye)
Bursa / Amatör

Bir hafta önce satın almış olduğum ve tam olarak inceleyemediğim benim s3 tede yapmış olduğum deneme çekimlerde bir iki bulanık kareye rastladım. Gece ev içi ve dış ortam çekimlerinde ( daha doğrusu düşük ışık koşullarında ) bulanıklık oluşabiliyor. Tahminim düşük ışık koşullarında makineye yarım deklanşörde daha fazla süre tanımak gerekiyor.

Tarih: 10 Ocak 2007, 20:41 - İp: 88.***.**8.207
ulyanova
ulyanova (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar enstantane hızı yavaş olabilir mi?

Tarih: 18 Ocak 2007, 15:56 - İp: 217.***.**3.190
tetix
tetix (üye)
Isparta / Meraklı

ben de yeni s2 aldım. gece florasan ışığı altında ayarlar var. beyaz üzerinden ışık alıyorum sonra başka tarafa çevirip foto yu çekiyorum gayet güzel oluyor.

Tarih: 27 Ocak 2007, 21:45 - İp: 88.***.**2.5
chilbir
chilbir (üye)
Ankara / Amatör

akşamları düşük ışıkta biraz daha uzun entestane kullanıyordur ondan sanırım daha sabit tutmaya çalış, is akşamları özellikle 1 sn kadar olan hızlarda açık olsun bence. yada tripod monopod gibi sabit ortamlar oluştur derim ben
kolay gelsin

Tarih: 29 Ocak 2007, 18:44 - İp: 213.***.**1.18
green71tr
green71tr (üye)
İstanbul / Amatör

auto modu bilmem ama manuelde de ekran üzerinde (çekim öncesi) görülen görüntü ile deklanşöre basıldıktan sonra çıkan görüntü farklı oluyor. bunun sebebi sanırım fotoğrafçıya kadrajla ilgili kolaylık sağlamak. ancak deklanşöre yarım basıldığında gerçek görüntünün görülebilmesi gerekir.

manuel hariç diğer modları pek kullanmak istemiyorum. netleme için de manuel modu öneririm. alet nereye bakacağını şaşırıyor bazen

Tarih: 30 Ocak 2007, 14:49 - İp: 85.***.**3.35
  • 1