elvina
elvina (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Canon Eos400d Salon Cekimi

Arkadaslar makinem yeni ama anlamadigim nokta o kadar ayar yapildi ama nedense gittigim salon cekimlerindeki fotograflarda bir eksiklik var gibi belkide normaldir ben tam anlamadigim salondaki tavan isiklari sari,kirmizi vs. renkli karanlikimsi tonlardandan vuran isiklardi..
Benim cektigim fotograflara oldukca yansidi benim tam istedigim görüntü daha acik daha net bu konuda bilgisi olan varsa lutfen cevap yazarsa sevinirim...
Cektigim fotograftan bir örnek ekliyorum sizce normalmi yoksa sahidende bir eksiklikmi var?
tesekkurler...
birde sanki netlik sorunuda var gibi geldi bana sizce?

#elvina' tarafından 06.11.2006 19:12:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2006, 15:49 - İp: 80.***.**6.85
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Makinen hayırlı olsun, güle güle kullan.

Hangi lens ve hangi ayarlarda çektiğini belirtirsen daha kolay yardımcı olunabilir

Tarih: 5 Kasım 2006, 17:21 - İp: 85.***.**3.222
elvina
elvina (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Flasim SIGMA EF-500DG SUPER
Tamron SIMGA DC 18-200 mm
Cektigim ayar M ayari ISO 100 200 arasi F ise 4.5 5.0 arasi ortamin isigina göre

Tarih: 5 Kasım 2006, 17:33 - İp: 80.***.**3.166
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Bence bu fotoğraf düşük pozlanmamış, yinede doğru kararı vermek için histogramı görmek lazım imkanınız varsa histogram grafiğinide buraya ekleyin daha sağlıklı fikir verilebilir.

Tarih: 5 Kasım 2006, 18:48 - İp: 85.***.**0.138
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

dusuk pozlamadan dogan bir bulanikli pek goremiyorum ama dusuk pozlama ile flashin guclu olmasi yani bu kombinansyon uyusmamis eger flashinizin basligi donuyorsa yansitma yapmak bu gibi durumlarda en iyisidir ayrica gelinin basinin uzerindeki flare yansimasi lense gelen kucuk bir damladan olabilir su lekesinin isik kaynagindan aldigi gucle orada parlamasindan kaynaklanmis olabilir. Nitekim boyle durumlar genelde isiga dogru lens yonlendirilince cikar. tek tavsiyem birazcim pozlamayi arttirip flashi yansitmali kullanmaniz yada doner baslikli flash degilse flasi M modunda kullanip siddetini dusurmeniz olur.. Saygilarimla..

Tarih: 6 Kasım 2006, 12:48 - İp: 196.***.**5.210
volkanyasa
volkanyasa (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

merhaba konu açmayı bulamadığım için bu arkadas üzerinden sormak istiyorum çok çok özürdileyerek...canon eos 400d adlı makinayı almak üzereyim fakat hiçbir fotoraf bilgim bulumamakta.bugün gittiğim fotoğrafçıda 18-55 yerine başka mercek tercih etmemi söylediler.18-70 gibi veya 24-... bişey dediler sizce ne yapmalıyım.bide mesela kaç optik zooma eş değer olur seçeceğim mercek

Tarih: 6 Kasım 2006, 16:45 - İp: 85.***.**3.153
  • 1