sezgincetin
sezgincetin (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 550d Ve Üsdatların Yorumu ?

İyi Günler Öncelikle Benim İlk Makinem Canon 300d İdi Ve Onu Satıp Büyük Bi Uğraştan Sonra Canon 550d Aldım. Ve Dış Çekimlerde İç Mekan Çekimlerde Nasıl Hangi Modda Ayarlar Ne Olmalı Yani Dış Çekimlerde Oldukça Net Bir Fotoğraf İçin Renkler Belirgin Bi Çekim İçin Hangi Mod Ve Hani Ayarlar Gereklidir Yardımlarınızı Bekliyorum

Tarih: 15 Mayıs 2012, 12:36 - İp: 78.***.**2.207
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı
gataman
gataman (üye)
Artvin / Amatör

hehehe Güzel cevap.

Tarih: 15 Mayıs 2012, 15:27 - İp: 176.***.**7.216
sezgincetin
sezgincetin (üye)
İstanbul / Amatör

Neyin peşindesiniz anlamış değilim bende biliyorum aynı konuya benzer canon 300d ile önceden açtıgım ama farkındaysanız şuan canon 550d kullanıyorum ve 300d ile 550d ara çok büyük fark var 300d deki tavsiyeleri 550d içinmi yapım allah allah Lütfen Saçma Sapan Yorumlar Yapmayın Yardım İstedik Dalga Geçilcek Durum Deyil Bu

Tarih: 15 Mayıs 2012, 16:33 - İp: 78.***.**2.207
gataman
gataman (üye)
Artvin / Amatör

Özür dilerim ancak diğer başlıkta da aslında cevap verilmiş, enstantene, diyafram, iso ilişkisini tam olarak kavramanız gerektiği söylenmiş, anlaşılan o ki yine bu kavramları öğrenmek yerine ayarlar ne olmalı diye sormuşsunuz. 2 ay önce 300D için verilen cevaplardan farklı bir cevap beklemeyin. Ben 550D siparişini bugün verdim ve henüz elime ulaşmadı ve daha önce elime hiç slr makina almadım ancak inanın sizden daha fazla araştırıyorum.

İsterseniz şu simulatorleri inceleyin:

Simulator1
Simulator2

Değişik ortam ve hava koşullarında iso,diyafram (Aperture), enstantane (shutter) ayarlarını manuelde değiştirerek makineye gelen ışığı ayarlamaya çalışın size yardımcı olacaktır en azından ben öyle yapıyorum. Ve bu konuyla ilgili bolca okuyun araştırın:

Tarih: 15 Mayıs 2012, 19:11 - İp: 176.***.**7.216
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

ister 300d , ister 60.000 tl verip leica alın istersenizde filmli bir makine; iso-diyafram-enstantene hepsinde aynıdır

Tarih: 16 Mayıs 2012, 19:13 - İp: 78.***.**2.42
hadisenbul
hadisenbul (üye)
Ankara / Meraklı

@gataman simulatorler için teşekkürler. ben de şu videodan öğrenmeye çalışmıştım burada da güzel anlatıyor fakat simulatörlerle canlı gibi ayarlamak daha rahat ve kalıcı.. videoya bakmak isteyenler için link: http://www.seyretogren.com/video/donanim-network/dijital-fotografciliga-giris-semineri-fotograf-makinesi-kullanimi-1.html

Tarih: 20 Mayıs 2012, 18:01 - İp: 78.***.**6.215
sezgincetin
sezgincetin (üye)
İstanbul / Amatör

Hepinize Teşekkür Ediyorum Arkadaşlar Eleştiride yapmıssınız Açığım Eleştirilerede Teşekkürler

Tarih: 20 Mayıs 2012, 23:40 - İp: 78.***.**8.154
  • 1