maussollos
maussollos (üye)
Muğla / Amatör

Arazi Ve Mimari Çekim Teknikleri

Merhabalar

Doktora tezim için bir D-SLR makina almak istiyorum sizce nasıl bir makina ve objektif/objektifler almalıyım?

Çekim yapacağım ortam arazi, dağ, tepe manzarası ve mimari bir yapı bulunduğunda o yapının çekimleri olacaktır.

Kusura bakmayın çok geniş kavramlı bir soru oldu gibi ancak ben hayatımda hiç SLR makine kullanmadım.

Aslında aklımda Canon 450 D var ve sanki marka ve modeli netleştirdim gibi. Ancak objektif çok kafamı karıştırıyor. Tabi marka ve model konusunda tekliflere açığım.

Teşekkürler
Saygılarımla

Levent ÇİMEN

Tarih: 12 Aralık 2010, 17:51 - İp: 94.***.**5.102
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

levent bey öncelikle bir jeoloji mühendisi olarak araziden inmediğimiz için size yardımcı olmak isterim.
tamron 17-50+canon 55-250
canon 18-55-canon55-250
canon 18-200
tamron 17-50

eğer zoom lense ihtiyaç duyarım derseniz ilk iki seçenek.1.si nispeten daha pahalı bir seçenek.3.seçenek mühendis gözü ile görev yerine getirilsin zoe koşullarda tak çıkar olmasın keskinlikte çok önemli değil gözü ile bakulırsa alınabilir.son seçenek ise zoom lense ihtiyaç duyulmazsa alınabilecek güzel bir lens.tabi bu seçenkleri koşullar ve amaç göze alınarak yazdım.çok pahalı olmayan ve iş görmesi amaçlı.selamlar saygılar...

Tarih: 13 Aralık 2010, 11:30 - İp: 95.***.**1.150
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Doktora tezi için DSLR'ye gerek yok; ucuz bir kompakt makine işinizi görür, artık kompak makineler çok kaliteli fotoğraflar çıkarıyor

Tarih: 27 Aralık 2010, 12:40 - İp: 196.***.**2.218
  • 1