haber14
haber14 (üye)
Bolu / Amatör

A620 İle Gece Çekimi Nasıl Yapılır

Merhaba Arkadaşlar,
Bende Canon A620 var.Ve bir türlü istediğim gibi gece çekimi yapamıyorum.Bu makinayı iyi bilen arkadaşlardan "gece çekimi yapıp yapamayacağım" konusunda yardım bekliyorum.Bi arkadaş bana desin ki,"O makina ile gece çekimi yapılmaz" ya da "Çok güzel çekimler yapabilirsin ama şu ayarları yapman gerekir" diye.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.href="mailto:[email protected]" target="_blank" [email protected]gece" target="_BLANK" rel="nofollow">rel="nofollow">[email protected]gece çekimi

Tarih: 30 Kasım 2006, 09:55 - İp: 85.***.**8.154
uyasurgan
uyasurgan (üye)
Manisa / Amatör

merhaba
bendede Canon A610 var.Gece resmi çekmek için düz bir yer veya tripot gerekli.Makinenizi sabitleştirdikten sonra ASA 100 yapın M moduna gelin,Diyaframı 2.8 ile 4.0 yapabilirsiniz,Yakın çekimlerde 4.0,manzara çkimlerinde 2.8 uygun oluyor.Sonra funcSet in sol üstündeki düğmeğe basarak Enstantane ayarınıyakın çekimlerde 1/4,Manzara çekimlerinde ise Karanlığın durumuna göre 5 saniye ile 10 saniyeye ayarlayın deklanşöre basın.Çok güzel resimler çekeceksiniz.Birde Anında resim çekmek istiyorsanız SCN moduna gelin FUNCSet teki sağ sol düğmesimi kullanarak Hızlı gece çekimi kısmına gelin,Sonra FUNCSet düğmesine basarak sol taraftaki listeden S ve L yi işaretleyin Tekrar Func Set te basın.Deklanşöre basıp Fotoğrafınızı çekebilirsiniz.Fotoğraf galerisinde 11 kasım 2006 tarihli 2 adet gece fotoğrafı var onlara bakabilirsiniz.Hoşçakalın iyi çekimler.

Tarih: 1 Aralık 2006, 23:55 - İp: 85.***.**9.41
ekxl
ekxl (üye)
Ankara / Amatör

ASA 200 olsa daha iyi olur, 400 de mümkün ama a610-620 çok grainy çekiyor 400 ASA'da. .

Tarih: 3 Aralık 2006, 20:25 - İp: 85.***.**8.96
tay_1453
tay_1453 (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Foruma açalı çokk olmus belkıde cihazınızı bile satmış olabilirsiniz ama yinede anlatayım isterseniz...
SCN modu hızlı gece cekımı var cok kalıtelı fotograflar cekerısınz...
Ben ulusal bir haber ajansına o makına ile fotograflar verdım ve ulusal gazetelerde kapakta yerde aldı karelerım...

Tarih: 1 Mayıs 2007, 01:44 - İp: 85.***.**7.208
  • 1