nso
nso (üye)
Yurtdışı / Amatör

360 Derece İc Mekan Cekimi?

Merhaba Arkadaslar,
Foruma yeni üye oldum umarim sorumu dogru yere yaziyorumdur.
Benim Sorunum 360 derece ic mekan icin elimdeki makine uygunmu onu ögrenmek istiyorum. Tasarim isi ile ugrasiyoruz 360 derece mekan tanitimlari yapiyoruz fakat ben isin kodlama bölümündeyim fotograf olayina hic bakmadim ondan dolayi ic mekan cekiminden anlamam.
Elimde Sony DSC-HX100V makine var. bu 3d video ve panorama cekim özeligine sahip ama 360 derece ic mekan cekiminde kulanilir yoksa ise yaramaz elden cikartayimi bu konuda sizden yardim ve bilgi istiyorum.
Eger cekim yaparsa bu cekimi hangi acilarda yapmaliyim.

Simdiden Tesekürler.

Tarih: 27 Ocak 2012, 12:17 - İp: 92.***.**2.118
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

makinam var ama denemeden önce bir sorayım mı dediniz yani?..
denemek daha mı zor?..

Tarih: 27 Ocak 2012, 15:42 - İp: 94.***.**8.37
nso
nso (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yok deniyorum ben yazilimciyim gerekli yazilimlari yapiyorum. Makine ile deneme yaptim yapmadim degil ama 360 derece cekim icin uygunmu bu cihaz yoksa daha farkli makinemi gerekli. bu isin üstatlarina sorarak yol almak en mantiklisi diye düsündüm. Bu makinenin lensi falan uygunmudur ic mekan cekimleri icin yoksa farkli bir makine alip ona uygun lens almakmi gerekli bunlari merak ettim. deneme yanilma mantigi ile cok is yaptim fakat bu sekil paylasim forumlari sayesinde eksiklerimizi paylasarak isin üstatlarindan daha detayli bilgi alarak zaman kaybindan kurtulmus oluyoruz. O yüzden soruyorum yoksa deneme konusunsa MerlinAuto Skywatcher motorized var kendisi 360 derece direk cekim yaptira biliyor. Bir is yapmisken ya usulüne göre yapmak lazim yada hic yapmamak lazim. Bu yüzden 2-3 ay önce almis oldugum bu makine gerekli cekimde idalmi degilmi bu konuda bilgi verilirse sevinirim uygunsa bunun ile yolalicam ama degilse saticam.
Umarim yanlis anlamazsiniz.

Tarih: 27 Ocak 2012, 20:50 - İp: 92.***.**9.244
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

bu işi profesyonelce yapacaksanız o makina tabiiki hafif kalır...
daha iyi ekipman için konuyu çok iyi bilenleri bekleyelim...

Tarih: 27 Ocak 2012, 21:15 - İp: 94.***.**8.37
nso
nso (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaslar tamam sorunumu cözdüm.
isi bilen bir abimiz yardimci oldu sony dsc-hx100v amatör profesyoneller icin ideal bir makine.

Tarih: 28 Ocak 2012, 00:59 - İp: 92.***.**9.244
  • 1