dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Termal Baskı İçin Öneri

slm arkadaşlar salonda acele baskı için epson kullanıyorum fakat bilindiği üzre baskı süresi uzun ve fotoğraflar çok çabuk solma yapıyor. Termal baskıya geçmek istiyorum. Bütçem 2-3 bin tl arası. Bu aralıkta 30 sn yada 1 dk içinde baskı alabileceğim taşınabilirliği zor olmayan termal baskı makinesi önerisinde bulunursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Tarih: 10 Ağustos 2015, 15:18 - İp: 78.***.**7.186
kodakservis
kodakservis (üye)
Bursa / Firma

Merhabalar,
Kodak 305 önerebilirim sizlere.
TÜM TERMAL CİHAZLARINIZIN BAKIMI VE ONARIMINA YILLARIN VERMIŞ OLDUGU TECRUBE ILE SIZLERE HIZMET VERIYORUZ.DILERSENIZ YARDIMCI OLALIM.
TERMAL SERVİS
KODAK YETKILI SERVİS VE SATICISI
0 224 225 00 44 - 0 507 740 4 740
www.termalservis.com

Tarih: 11 Ağustos 2015, 11:19 - İp: 95.***.**6.36
kenan_balci
kenan_balci (üye)
İçel / Amatör

merhaba sayın meslektaşım 25 yıldır stüdyo fotoğrafçılığı yapıyorum. minilab sistemlerinin maliyeti ve elektrik tutarları sebebiyle minilabımı satarak termal dnp rx1 aldım. gayet memnunum. hızlı ve maliyeti düşük bir baskı sistemi. tavsiye ederim. özellikle 10x15 ve vesikalık işlerinde işini görebilecek bir makine. ve düğün salonlarında sıcak baskı yapmanda da işine yarar ben salonlarada götürüp sıcak baskı yapıyorum. bir adet 10x15'in maliyeti 0,28 kuruş bilginiz olsun diye belirtmek istedim

#kenan_balci' tarafından 22.08.2015 15:46:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ağustos 2015, 15:45 - İp: 151.***.**2.104
dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Yorumlarınız için çok teşekkürler

Tarih: 12 Mart 2016, 15:54 - İp: 95.***.**8.33
ofb37
ofb37 (üye)
İstanbul / Firma

ÖNCELİKLE BÜTÇENİZ YETERLİ.
iki seçenek var ya sıfır ya da ikinci el alacaksınız.
Kenan beyin dediği gibi 25 30 krş maliyeti var.
bedava neredeyse.
DNP RX1 cihaz için lüften iletişime geçiniz.
2.El Sony Dr 200 var onun içinde görüşebiliriz...
0530 029 10 30

Tarih: 6 Haziran 2016, 15:16 - İp: 176.***.**7.5
ottomans66
ottomans66 (üye)
Ankara / Firma

Arkadaşlar; Fotoğraf işini bırakan bir ağbimizden daha 9600 baskıda bir adet Hiti P720L Termal Fotoğraf Yazıcısı aldım. Vesikalık fotoğraflarda degrade baskı alanlarındaki ton farklılığı geçişleri belli oluyordu. Bu bir hata nasılsa fark edilmiştir diyerek P720L Driver_v2.3.0.14+FW_v1.15 dosyasını indirip bios güncellemeye başladım. Ekranıma gelen yönergeleri uygulayıp bitirdikten sonra işlemin tamamlandığına dair bir mesaj ekranımda gözüktü. Yazıcı ekranına da ingilizce olarak ready (başında bir kelime daha vardı hatırlamıyorum) yazısı silik olarak gelmişti. Sonrasında printerden çıktı almak istedik bir baktık ki; Printer bağlı değil diyor. Bende printeri kapatıp açalım belki usb'yi görür dedim. Printeri kapattım açtım maalesef ekranı bembeyaz olmuş. Saatlerce bekledim hiç bir şey yok! Printer off-line konumuna geçmişti.

Serüven bundan sonra başladı; Türkiye distribütörü olduğunu söyleyen firmayı aradım ve durumu anlattım "Bordunu yakmışsın" dedi! Ben yakmışım! 600 tl bedel mukabili içinde kağıt olan kapağı off-line iken açılamayan sıfır rulolu yaklaşık 45 kg ürünü kargoya vereceğim, İstanbul'a gidecek geri gelecek v.s. bende normal tamirciler belki yapar dedim. İnternet üzerinden başka birisini vermiş olduğu cep telefonundan aradım Bana dediği şey 300 dolar civarında masrafın var dedi.

Döndüm firmaya, yazdım hiti.com'daki iletişim formuna "durum böyle böyle" bana verilen cevap "firmamızın mühendisleri bakmalı" yani bir bios güncellemesi için ürün seyahate çıkmalıymış. Basit bir cep telefonunun bile kurtarma konsolu var. Milyon dolarlık şirketin firmware update sonucunda biosu off-line iken güncelleyecek ya da eski bios'a dönecek yazılımı yok!.. Hemde bu işlem 300 dolar civarında bir bedelle!.. Sanki firmware tuzağı kurulmuş güncelle ve servise para bayıl!..

Siz siz olun sakın bios kurtarma tools'u olmayan bu tür cihazlara yaklaşmayın...

Şimdi elimde nur topu gibi daha 9600 baskı yapılmış hurda bir HITI 720L printerim oldu. İyice parçalayıp; Parça parça sağlam motor ve dişli gibi parçaları satarak biraz da olsa zararı gidermeye çalışacağım. İnşaallah ardından da hiti ürünü olmayan başka bir termal yazıcı almaya çalışacağım.

Tarih: 20 Ekim 2016, 21:27 - İp: 31.***.**0.201
batuhan9517
batuhan9517 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bende citizen op900 ıı var çok memnunum herkeze tavsiye ederim

Tarih: 15 Kasım 2016, 08:46 - İp: 195.***.**6.65
  • 1