asm
asm (üye)
İstanbul / Meraklı

Shinko Chc 2145 mi Citizen Cw 01 Mi

arkadaşlar yaklaşık 2 aydır araştırıyorum.bu ikisi arasında kaldım.citizen in kağıt maliyeti shinkoya göre daha düşük.dolayısıyla her türlü amatör baskıları rahatça yapabilirim diye düşünüyorum.bana verilen rakamlar(citizen 0,15 usd - shinko 0,20 usd 10 x 15 maliyeti)aralığında.bunun yanında da shinko nun DARFİLM garantisi adı altında satılması ve servisi tabi.baskı kaliteleri aynı gibi geldi.citizen 1 rulo kart verirken darfilm 2 rulo veriyor.bunlarda cabasım.ne yapacağımı şaşırdım.bu konuda bilgisi olan veya kullanan siz meslektaşlarımdan yardım bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Tarih: 5 Aralık 2007, 12:40 - İp: 81.***.**6.158
fonhazines
fonhazines (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Citizen Cw 01 aldım gayet memnunum tavsıye ederım mınılaptan daha canlı ve keskın

 

Tarih: 4 Ocak 2008, 14:58 - İp: 88.***.**1.211
kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

minilab dan dahamı keskin. bende minilabl yok . dışa bastırıyorum. minilab kullanıcıları arkadaşın yazdığı hakkında yorum yapabilirlermi?

 

Tarih: 4 Ocak 2008, 22:45 - İp: 88.***.**1.249
asm
asm (üye)
İstanbul / Meraklı

cevap veren arkadaşlara ve firmaya teşekkür ederim.sorduğum soruay 1 ay sonra cevap almama biraz üzüldüm kararımı shinko da kıldım.citizen ile baskı kalitesi aynı gibi geldi.darfilm servis güvencesi, artı bir rulo fazla kart vermesi ve tabii ki fiyatı daha makul olduğundan bu markayı aldım.kağıt maliyetleri hakkında bir cok meslektaş ile görüştüm.bu tür makineler piyasaya baska markalar adı altında girdikçe ister istemez rekabet edebilmek için düşürme yapacaklardır diye bir yorumda bulundular.artık bu saaten sonra sonra tek beklentimiz hayırlı ve bereketli bir iş ve daha ucuz malzeme.

 

Tarih: 6 Ocak 2008, 11:53 - İp: 81.***.**6.158
obencolor
obencolor (üye)
Niğde / Firma

merhabalar ben minilab kullanıyorum cıtızen makinayı gördüm.baskılarını gördüm.baskı neticeleri.minilab'ın baskılarına göre.daha fazla keskin.bu stüdyo fotoğraflarında.her yaptığınız hatayı bire bir göstermesi demektir.yumuşaklık yok.çok keskin fotoğraflar basıyor.ama yinede benimde o tür makinalarda tercihim citizen.baskı makinası diğerlerine göre daha sağlam ve en önemlisi maliyet daha da ucuz.benim düşüncem bu herkese hayırlı işler

 

Tarih: 4 Mart 2008, 12:05 - İp: 88.***.**9.115
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bende shinko kullanıyorum bariz sebebplerden dolayı. Kart fiyatlarının düşmesi gerek.

Kendisi pahaı olan makinanın kagıdı ucuz oluyor. Yani birbirini dengeliyorlar neticede. Cunku teknolojik ömürleri en fazla 3 yıldır diye tahmin ediyorum.

Sony shinko hepsi alınabilir makinalardır. Citizen bilmiyorum kullanmadım. Ama eminim fazla kalite farkı yoktur.

Diger markaları pek sevmedim.

 

Tarih: 4 Mart 2008, 16:05 - İp: 212.***.**9.195
seko51
seko51 (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkdaşlar bende shınko kullanıyorum ama kagıt maliyeti fazla şun 31 kuruşa geliyo ben aynı 10x15 i başka fotoya 20kuruş yaptırıyom oyüzden fazlakullannamıyorum kagıtları umarım dar fillm buna bicare getirir saygılar

 

Tarih: 1 Ocak 2009, 17:39 - İp: 85.***.**8.10
konyafoto
konyafoto (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

 1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
 3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
 4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
 5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
 6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
 7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
 8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
 9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
 10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
 11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
 12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

 

Tarih: 3 Ekim 2009, 18:10 - İp: 88.***.**8.253
 • 1