by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Shınko 2145 Te Renk Ayarı Tutmuyor Yrdım

Değerli meslektaşlarım öncelikle selamlar bol kazançlar dilerim;

Acele vesikalıklarımı basmak için Shonko 2145 termal baskı cihazı kullanıyorum. vesikalığımı 10x15 ebadında karta 4 er adet olmak üzere photoshop' ta diziyor ve ''ctrl+p'' tuşuna basarak baskıyı gerçekleştiriyorum ilk kurulumunda Photoshopta ''Prınt'' sayfasında çıkan ''Page Setup tan Color Adjustment'' sayfasına ulaşıp ayarlarımı yapmıştım hiçbir renk sorunu yaşamadan baskılarımı gerçekleştiriyordum ve her seferinde ilk ayarladığım değerlerde baskıyı yapıyordu.

Lakin pc ye format attım termalin kurulumu gerçekleştirdim ve yine ''Page Setup tan Color Adjustment'' sayfasını açıp değerleri girdim fakat photoshop' u her açtığımda ayarlarım sıfırlanıyor bir türlü her seferinde aynı ayarı tutturamıyorum aynı ayarı tuttursam dahi yeşil ağırlıklı çıkıyor bu konuda deneyimi olan meslektaşlarımdan yardım bekliyorum teşekkürler.

Tarih: 8 Nisan 2010, 18:44 - İp: 94.***.**0.195
shinko_tr
shinko_tr (üye)
İstanbul / Firma

Sayın ilgili,

Shinko baskı cihazlarında en iyi baskı kalitesini yakalamak için sizlere yardımcı olmak en önemli işimişizdir.
Firma bilginizi ,cihazın seri numarasını ve aldığınız noktayı bildirerek ,
cihazınızı kayıt ettirdiğinizde her zaman servisimizden teknik destek alabilirsiniz.
Bahsettiğiniz konu için yazıcı ve fakslar kısmında ayarlarınızı yaptıktan sonra uygula ve tamam diyerek kaydı sonlandırmalısınız. Sonrasında photoshopu tekrar kapayıp acınız.

Aşağıdaki e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileklerimizle,

Şahin SAÇLI

SILVERLAB
Dijital Fotoğraf Baskı Çözümleri Ltd. Şti
Ebusuud Cad. Basım İş Hanı No.75/2 34112
Sirkeci/İstanbul
Tel: 0 212 520 06 66 (123)
Faks: 0 212 520 46 66
E-Posta: [email protected]
Web: silverlab-digital.com

Tarih: 15 Nisan 2010, 09:48 - İp: 95.***.**2.11
by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkürler Shınko dan zaten çok memnundum yazıcıyı kurarken o bölümü atlamış olmalıyım tekrardan teşekkürler iyi çalışmalar

Tarih: 16 Nisan 2010, 18:12 - İp: 94.***.**7.205
  • 1