fotorenk
fotorenk (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

Lütfen Yardım Edin

Arkadaşlar ben bitlisin Adilcevaz ilçesinde fotoğrafçıyım ilçemiz küçük olması münasebetiyle şuana kadar dijital minilab almadık fakat artık yerini istiyor ancak bize çok pahalı bir minalab lazım değil sizden isteğim kullanan veya bilen dostlar varsa bana doli dl2300 ve turan gropun sattığı goldtech minilab hakkında bilgi versin boşuna paramızı vermeyelim bilgi veren arkadaşlar telefonlarınıda bırakırlarsa birebir görüşme imkanımızda olur çok teşekkür ederim saolun

Tarih: 6 Şubat 2006, 13:30 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bir başka soru daha sormuşsunuz, fark etmedim....

Dijital minilab konusunda, uzun vadeli borçlanarak sağlambir makineye sahibolmanızı öneririm.... Noritsu ve fuji en sağlam ve istikrarlı makinelerdir.. Yani 50 veya 70 bin Euro arasında borçlanmanızı hiç utanmadan önerebiliyorum.... Diğer yandan size verilecek 20-30 bin € gibi teklifleri, ben çok değerlendirdim... Hepsi de astarı yüzünden pahalı sonuçlar doğurur....

Laser pahalıdır.. Gibi sözleri çok duydum, sorguladım...

Laser prensibinde olmayan diğer makinelerin esas eksiği; tam çözüm sunmaya niyetli olmayan kimseler tarafından üretilmiş olmaları.... Diyebiliyorum... Biz, Noritsu 3000 kullanıyoruz.... Daha büyük ebatlar için solvent baskı makinesi (mimaki jv3- 160 cm genişliğinde baskıyapar) kullanırız.... Alakasız makineler gibi görünsede... sınıflarının en sağlamı olmak gibi bir ortak yönleri var..

Tarih: 6 Şubat 2006, 14:20 - İp: 85.***.**0.197
fotorenk
fotorenk (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete 007 kardeş vallahi 100 milyarım olsa bu işi bırakacam ama yok senin tavsiiyelerin en iyi makinalar ve beni düşündüğünüde biliyorum allah razı olsun ama o kadar para bu ilçeye yatırılmaz çıkarmaz parasını günde 8 9 tane amatörle bu iş olmaz saol

Tarih: 6 Şubat 2006, 17:40 - İp: 85.***.**1.115
fotoderya
fotoderya (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Değerli meslektaşım sana tek tavsiyem copal dpb 1500 olur.çünkigelecekte bütün banyolar kalkıyor.hatta fuji kodak fabrikalarını kapattı bile ama kimse bilmiyor.biraz araştırırsan sözüme geleceksin.saygılar

Tarih: 7 Şubat 2006, 00:01 - İp: 85.***.**9.112
mustafa_68
mustafa_68 (üye)
Aksaray / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili meslektaş arkadaşım kaliteli ve ucuz olsun diyorsan Japon malı Noritsu veya Fuji ANALOĞ minilab al ve üzerine Carrier taktır Sorunsuz Ve sıhhatli çalışır. Benden sana tafsiye CARRİER olarak düşünürsen ZAFER ticaret veya BİLENLER fotoğrafçılıgın takdığı carrier ların kalitesi çok iyi ben Noritsu dijital aldım ve çok pişmanım

Tarih: 28 Kasım 2006, 16:40 - İp: 81.***.**1.21
dıgıtstdyo
dıgıtstdyo (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Slm kardeşim bende AGFA MSC 101 + D-Carrier var satıyorum baskılarını görmen bütün sorularının cevabı olacaktır alalı henüz 1,5 yıl oldu memnunum fakat lazerli daha seri bir makineye ihtiyacım var bu yüzden satıyorum.Agfa hakkında çok yanlış konuşuyorlar gözlerinle görmen herşeyi anlatacaktır.İlgilenirsen 0533 389 8010 -- 0224 773 60 92 Yenişehir BURSA www.studyozcan.com bu adrestede makinenin görüntüsü var.Gerçekten düşünürsen buradada ağırlarım seni İyi çalışmalar.

Tarih: 18 Şubat 2007, 10:44 - İp: 85.***.**4.71
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Öncelikle mete abinin dediği doğrudur ama ilçenizin küçük olduğunu söylüyorsunuz haklısınız o kadar yatırım oraya yazık olur bu konuda haklısınız bizim bu minilabımızdan önce gretag 740 plus vardı banyosu üzerinde bir minilabtı be sizin yerinizde olsam 2003 model Gretag 740 plus bulurum banyosu üzerinde ççoookk büyük bir avantajdır sizin için ve yeriniz içinde tabi bir zafer tcaretten carrier koydunmu yıllarca kullanırsın benim fikrim bu olur en azından banyo makinesine vereceğin parayla carrier en güzelini en kalitelisini alırsın hemde 20x30 baskı yapanı derim ben sana hayırlı işler yardımcı olmak en büyük idealimizdir mete abi saygılar

Tarih: 19 Şubat 2007, 18:49 - İp: 81.***.**8.161
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

durun bakalım bilen bilmeyen herkes her konuda kendini yetkin görmesin. evet bugün lazer teknolojisi en ileri baskı teknololisidir. ama ben bugün 50 000 euro yatırım yapacak sektör göremiyorum.ikincisi dogru kurulmuş bir carrier analog makinanın kapasitesine göre 150-500 fotoğraf basabilir ve yaklaşık lazerler düzeyinde baskı yapar.bazı kişiler bu işi 12 000 euroya yaparken biz çıktık ortaya 8 000 euro gibi bir fiat koyduk. üstelikte tam ve doğru bir kurulum ve eğitim politikasıyla.bugün orijinal bir dijital pratik ve hızlı ama fiyat faktörü var. carrier ise fiyat şimdilik 8 000 euro düzeyinde artık nasıl olsa fotoğrafçı öder mantığı olamaz.çin malı makinalara gelince çinde orijinal bir mal bulamazsınız.adamlar amerikadan bir lcd getirip bir program yazdırıp carrier diye satıyorlar sadece objektifler ve kutu çin malı
ama jincheng makinaya gelince maalesef çin beceriksizliğinin örneği takviye çalışsa sirkülasyon arıza verir yada makas problem yaratır. çalıştırabilene aşkolsun. Lütfen dişli sistemini ve merdanelerini bir inceleyin aynı zamanda metal kalitesini.sonuç olarak eğer işiniz müsaitse ve çok paranız varsa lazer alın. yok ekonomik çözüm diyorsanız iyi bir analog makinaya jincheng carrier takın derim.tel 532 2162539

Tarih: 19 Şubat 2007, 21:39 - İp: 81.***.**8.69
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

değerli arkadaşım, tutunajans.. bu konu, 6 şubat 2006 da yani 1 sene önce açılmıştı.. foto renk, afosan dan makine aldı.. en son memnun olduğunu söylüyordu..

50bin € yatırım yapacak sektör yok sözünüze cevap yazmak istedim.. biz, 110 bin € yatırım yaptık.. yaz aylarında, Ceyhun arkadaşımızla bu forumda çok tartıştık.. 50 bin € yu aşan miktarda ona Fuji frontier 500 aldırdık..

selamlar.. saygılar..

Tarih: 20 Şubat 2007, 11:47 - İp: 88.***.**5.244
istdijital
istdijital (üye)
Kırklareli / Amatör

Selam ben fuji 248 e lider fotodan d carrier taktırdım 3 aydır kullanıyotum çok memnunum.
Senin için en güzeli böyle olur bence....

Tarih: 1 Mart 2007, 12:46 - İp: 88.***.**0.60
akincolor
akincolor (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrb kardeşim ben de dolı dl 2300 minilab var makinam çok temiz ve netice çok güzel makinamı satıyorum.makinamı gelip yerinde inceleyebilirsin.test baskılar yapabilirsin.ben makinayı alalı 1.5 yıl oldu bankaya olan borçlarımı ödeyemediğim için satıyorum makinanın 68 milyarını ödedim 95 milyar borcu kaldı.30 ay var daha.ödemelerde zorlanıyorum ödeyemiyorum.necdet akın akın fotoğrafçılık alaşehir-manisa 0 236 653 69 79 - 05428255220

Tarih: 5 Mart 2007, 18:10 - İp: 85.***.**6.157