mature
mature (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ewde Baski

Öncelikle Herkese merhaba..
BEn yurtdisinda yasiyorum ve formun uzun süredir takipcisiyim.Fotograf konusunda daha amatörüm ve ilgilenmektende cok zevk aliyorum.Bunu amatör boyutlara ulastirmak artik bende gecti gibi düsünüyorum.Bir senedir fotograf cekiyorum tamamen amatörce veya da yeni ögrendigim bilgilerimle diyelim.
Sorunum su.?
Eger yurtdisindaysaniz fotografa önem vereni bulamazsiniz ve istediginiz gibi özen göstereni...BEn ewimde baski almak istiyorum.Yine forumun yardimiyla Photoshopda ögrendim kendime yetecek kadariyla. Bana hem maliyet konusunda hemde kalite konusunda bi baski makinesi yada foto yazici önerebilirmisiniz...

Simiden tesekürler...

Saygilar..

Tarih: 28 Ocak 2007, 01:41 - İp: 212.***.**4.93
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Canon PIXMA IP4200 kullanıyorum, çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

Tarih: 28 Ocak 2007, 13:31 - İp: 85.***.**2.163
bacom
bacom (üye)
Ankara / Amatör

1 haftadır bende sayın ocaklıların kullandıgı yazıcıyı kullanıyorum şimdilik memnunum ama ne kadar memnun kalacağım kartuş ömürleriylede alakalı.

Tarih: 29 Ocak 2007, 09:08 - İp: 88.***.**4.186
mature
mature (üye)
Yurtdışı / Amatör

öncelikle tesekkür ederim yardimci oldugunuza.
Benim de uzun zamandir kafamdaki model buydu ama bazi gezindigim forum sitelerindeki okuduklarim beni kuskuya düsürdü.
bacok arkdasiminda kartus konsuundaki deneyimini de aldigim zaman tercihim kesinlikle bu makine olacak...

Sn ocakli"nin daha önce bu forumda bu modelle ilgili yapmis oldugu aciklamalarida takip etmistim.Ayrica tekrar tesekkür ederim...

Saygilar...

Tarih: 31 Ocak 2007, 02:02 - İp: 212.***.**4.93
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Rakam belirtmediğiniz için maliyeti için bişey diyemicem ama kalite konusunda Epson R800 kullanıyorum çok ama çok memnunum. 8 renk kartuşu kullanıyor buna beyazda dahil. Yaşadığınız yerde fiatına bi bakın eğer bütçenize uygun ise kalite konusunda gözünüz arakda kalmasın.

Tarih: 31 Ocak 2007, 09:52 - İp: 81.***.**5.46
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Ben de IP4200 kullanıyorum, baskı kalitesi çok iyi.Altarnatif olarak da Hiti, Polaroid yazıcılar ve Epson un inject foto yazıcıları olabilir.

Tarih: 14 Şubat 2007, 20:56 - İp: 81.***.**3.151
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Yazıcının fiyatı bir tarafa... kağıt ve kartuj giderine bakınca evde kağıda basmak daha ucuza gelir mi?
Fotoğrafçıda bastırmak yerine avantaj sağlayabilecek ayarlamalar yapılabiliyor mu?

Tarih: 14 Şubat 2007, 22:50 - İp: 88.***.**1.202
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Ben çektiğim fotoğrafları(10x15) fotoğrafçıda 20-25 YKr bastırıyorum.Daha büyük baskı ihtiyacım olduğunda kendim basıyorum.Aslında çok sık baskı alacaksanız evde baskı sanırım iyi bir çözüm yolu değil.Yine de ellinizin altında böyle bir aletin olması iyi.Bir ara kendi vesikalığımı kendim çektim ve kendi yazıcımda bastım.Şimdi nüfus cüzdanımda onu kullanıyorum.

Tarih: 16 Şubat 2007, 01:10 - İp: 81.***.**3.151
mature
mature (üye)
Yurtdışı / Amatör

7430 yazdiklarinda sanirim haklisin benimde internet üzerinden yaptigim arastirmalarda baski maliyetleri konusunda 10*15 boyutlarda baski icin fotografcida bastirmak daha uygun fiyata geliyo.daha büyük basilarda ise örnegin A4 baskilarda cogu fotografcinin böyle bi baski yapmasi icin ekipmani yeterli degil ve cogu zaman disarda yaptiryorlar-Önegin istanbul ankara samsun gibi...
Benimde böyle bi yazici almak icin tercih sebebimde bu zaten...
Yorumun icin cok tesekkür ederim...Yazicini güle güle kullanman dilegi ile...Bu yazi ile hertürlü gelismeyi yazarsan cok sevinirim..Kullanicisinda bilgi almak isterim herzaman... Simdiden tesekkür ederim...

Tarih: 16 Şubat 2007, 02:30 - İp: 212.***.**4.93
fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

Tarih: 28 Mart 2007, 10:35 - İp: 88.***.**7.207
FERİT_32
FERİT_32 (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben canon ip 5000 kullanıyorum çok da memnunum.
kartuşlarıda hemen bitmiyor çok iyi diyebilirim

Tarih: 3 Temmuz 2007, 00:06 - İp: 88.***.**5.68
  • 1