fotorenk
fotorenk (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

Doli Dl2300 mü Yoksa Goltdech 2640

arkadaşlar sabahleyin bir mesaj yazdım ama cevap alamadım lütfen bu konuda bana yardımcı olun doli dl 2300 yada turan gurupun yeni sattığı goltdech minilab kullanan yada bilgisi olan bir arkadaş lazım Doli kullanan arkadaş telini yazarsa çok sevinirim şimdiden teşkkürler

Tarih: 6 Şubat 2006, 16:51 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

o bahsettiğin makineleri kullanıpda..... Bu foruma göz atacak kadar ferahlamış vatandaş olduğunu sanmam.....

Tarih: 6 Şubat 2006, 17:27 - İp: 81.***.**7.197
fotorenk
fotorenk (üye)

çok rahatlattın beni mete 007 teşekkü
rler

Tarih: 6 Şubat 2006, 17:38 - İp: 85.***.**1.115
mete007
mete007 (üye)

Söylediğinizi anlıyorum... aslında rahatlatmadım aksine....

kaynarca'dan bir meslekdaşım, doli nin birbaşka marka altında satılan versiyonunu alıp 1-2 ay içerisinde iade etmişti 5bin Ytl veya € zarar ederek..... Sözlerimle öz amcamı dahi ikna edemedim, decar markalı 30x45 baskı makinesi almıştı onun da bu serüveni 1-2 ay kadar sürdü... Sonuç; şu anda noritsu 3300 kullanıyor.. onun da parasal zararı var tabiki...

Bahsettiğin makineler, belki rakiplerine göre ucuz fakat.... İyi ölç biç......

Makine sözkonusuysa; sağlamlık ve istikrar en önemli kavramlardır....

Kiss de bir marka... satış ve servisini yapan firma, kuşkusuz bu konuda en iyilerden biri..... Fakat kiss in mekanik yapısındaki zayıflıklar ve arıza çokluğu.... birçok melekdaşımı bezdiriyor.....

Bizde devre dışı kalmış bir noritsu 1401 var (16 yaşını devirmiştir)... Hala orjinal yedek parçasını bulup 24 saat dahi geçmeden sorununu çözebiliyordum(1,5 senedir kullanmıyorum)...

O bahsettiğin makineleri almaktansa ikinci el bir optik makine alıp üzerine kaçak inşaat yaparım (digital carrier).... Ona daha çok güvenirim (geçici çözüm tabiki)...

Tarih: 7 Şubat 2006, 09:36 - İp: 85.***.**6.193
mete007
mete007 (üye)

Yazmayı unuttum; kaynarcalı meslekdaşım, şu anda fuji frontier 340 kullanıyor.... Çok memnun.... Bu konuları uzun vadeli borçlanmalarla çözmek uygun.... Bence 50-60 bin nüfuslu biryere bir adet minilab yeter, rekabet varsa başka (daha merkezi) yare taşınmalı derim....

Tarih: 7 Şubat 2006, 09:39 - İp: 85.***.**6.193
fotorenk
fotorenk (üye)

dostum sana teşekkür ederim dün akşam iyiden iyiye düşündüm ve bulabilsin ikinci el orjinan dijital bir noritsu yada frontier 330 340 en son yapacağım gidip leasing kullanıp noritsu yada fuji almak olacak bakalım hayırlısı olsun dua edin Allah için dua tüm kapıların anahtarı

Tarih: 7 Şubat 2006, 09:49 - İp: 85.***.**2.43
hakan35
hakan35 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadasım sana samimi olarak yazıyorum genede sen bilirsin
ama ben olsam hiçbirini almam başın çok ağrır hele afyon turan gurubundan alman seni çok sıkıntıya sokar ayrıca makina beş para etmez benden söğlemesi.

Tarih: 7 Şubat 2006, 13:59 - İp: 81.***.**5.12
relax05
relax05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın meslektaşım fuji derim başka bişey demem karar vermek zor bizde yaşadık ama bu cihaz bir kez alınıyor.Allah kolaylık versin

Tarih: 23 Şubat 2006, 00:00 - İp: 85.***.**4.84
igor
igor (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

9 aydır DL2300 kullanıyorum. Memnunum. Her makinede olan ufak tefek problemler hariç ciddi bir problem yaşamadım. Ben de almadan önce bazı arkadaşlar gibi önyargı ile yaklaşıyordum. Biraz araştırdıktan sonra hiçte öyle olmadığını gördüm. Bir zamanlar agfaya makine üreten bir firmada yapılıyor. Makine testlerinde bile agfa yazıyor. LCD si sony 5 yıl garantili. Baskı yapan bölüm deki motorlar japon yapımı. Lütfen SOFYA ile karıştırılmasın alakası yok. Fotoğrafçı arkadaşlara da baskı yaptığım için makine 9 aydır nerdeyse hiç durmadı. led ile basıyor. Lazere göre kıyaslandığında çok ekonomik. Ayrıca 30x45 basıyor.İlk aldığımda bana da arkadaşlar eyvah naptın dediler. Ben dinlemedim. Çünkü araştırdım. Şimdi çatır çatır 30x40 basıyorum. Şubat ayında bile Fotoğrafçıya günlük ortalama 10 adet 30x40 basmışım. Aynı fiyata diğer makinelerde var mı bu? Yap hesabını senedin 1000 lirası 30x40 tan çıktı mı. Bir de makine işi biraz nasip işi
aynı arkadaşta iki tane nouritsu var. Birisi canavar gibi. Diğeri sürekli problem çıkarıyor. 1 defa lazer bir defa scannar değişti. 35000 euro gitti. Dl2300 kullanan arkadaşların birkısmıyla görüşüyorum. Memnuniyetlerini ben biliyorum.Elbette fuji noritsu konica daha sağlamdır.Ama DL2300 ü de yabana atma derim ben.

Tarih: 25 Şubat 2006, 15:53 - İp: 85.***.**1.125
salih_42
salih_42 (üye)
Antalya / Firma

merhabalar bu doli DL2300 MAKINANIN FIYATLARI NE DURUMDA ACABA =? BILEN VEDE BU MAKINADAN ALAN VARSA YARDIMCI OLABILIRMI? ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER BOLMÜŞTERİLİ GÜNLER

Tarih: 1 Eylül 2007, 15:05 - İp: 88.***.**0.176
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

ya arkadaşlar yormları lütfen okuma zahmetinde bulunun ya.madem güvenmiyorsunuz neden hala bişiler soruyorsunuz ya..cin malı ve yerli üretim makinalar alınmazzzzzzzzz..başınız agrır paranız cöpe gider...ben bizzat cöpe cok para attım akıllanıncaya kadar..

Tarih: 2 Eylül 2007, 02:30 - İp: 88.***.**7.204