bene
bene (üye)
Ankara / Amatör

Yeniyim Yeni!!

selam herkese...
fotograf olayını öğrenmeye yeni başladım... piyasayı bir makina almak için araştırıyorum ancak süreç çok acılı... girdiğim fotoğrafçıların ağzından laf alamıyorum, ben de tam ne istediğimi bilmiyorum...
fotoğraf makinasını tanıyabileceğim, teknikleri öğrenebileceğim, temel ihtiyaçlarımı görecek, biraz fazlasını da vaatedecek, tabii ki bu arada kaliteli sonuçlar alabileceğim, yıllar sonra da elime alıp ne günlerdi diyeceğim bir makina almak istiyorum. ancak şu anda kaygılarım tamamen temel düzeyde...
ilerde bu işe parayı dökebilirim ama şimdilik minimum bütçeyle başlamak istiyorum...
bir zenit 122 buldum... bu alet işimi görür mü ???
ne de olsa yaşlı makinalar bir ay sonra pişman olur muyum ???
fiyat olarak çıtayı yükseltebilirim... yeterki aradığım özellikler olsun...
lütfen bana bildiklerinizi, düşündüklerinizi yazın.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 23:39 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

İşte zor bir durum. Ne istediğimi bilmiyorum diyorsun sonra da çıtayı yükselttim yeterki aradığım özellikler olsun diyorsun. Yani tam anlamadım. zenit 122 eğer bu işe sıfırdan başlıyorsan seni idare eder. Sanırım herkes işe zenitle başlamıştır. Çünkü en ucuz Slr makine o dur. Eğer fiyatı çok uygunsa zenitle başlayabilirsin. Zaten fotoğraf çekmeye başlayınca nelere ihtiyacın olduğunu kendin göreceksin. Eğer bütçen 300-400 ytl ye kadar çıkabiliyorsa bu fiyata Canon A1 de bulabilirsin sanırım. Ve bu makineyi tavsiye ederim. Uzun yıllar seni götürür.

Tarih: 31 Ağustos 2005, 11:38 - İp: yok
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Size canon eos 300xi tavsiye ederim.

Tarih: 24 Şubat 2006, 16:34 - İp: 85.***.**8.218
  • 1