kosovali87
kosovali87 (üye)
Adana / Meraklı

Ricoh Xr7 Hakkında Bilgi

mrb herkese. ben fotografçılık işine daha yeni yeni başlıyorum. HS10 var bende ama hayalim hep filmli makine almak ve onunla devam etmek internette araştırdım. Ricoh xr7 modeli ve yanında 4 farklı objektif ile satılıyor. çok fazla anlamadığım için belki içinizden yardım eden olur die burda paylaşmak istedim. eğer yardım edeseniz sevinirim.

Tarih: 20 Mayıs 2011, 20:22 - İp: 46.***.**6.31
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Kimse cevap yazmayinca fikirlerimi belirtmek istedim.Oncelikle Ricohun kalitesini ben asagi yukari biliyorum ve yaptiklari isi herzman taktir etmisimdir.Soylediginiz makina eski bir makina ancak film makinalarda makina fazla hirpalanmamis ve saglam ise, ne kadar eski olsalarda is goruyorlar.Bir digital makina gibi gunde 500 kare film cekip kolay kolay eskimeyen aletler yani.Tabi shutter denilen o mekanizma ne kadar saglam yada degil deneyerek almakta fayda var.Pek bilinmeyen bir marka oldugu icin Japonya disinda sanirim fiyatida caziptir.Eger lensler ve makina saglam ise ve fiyatda iyi ise bence almamak icin bir sebep yok.Kim satiyor ve neden bu markayi ozellikle sectiniz orasinida artik aciklarsiniz ki biraz daha yorumda bulunabilelim.

Tarih: 27 Mayıs 2011, 16:08 - İp: 221.***.**3.132
  • 1