nettbuk
nettbuk (üye)
Trabzon / Meraklı

Objektif Gövde Uyumu Hakkında...

Ya arkadaşlar öyle zor bi soru sordum ki kimse cevaplayamadı. Kendimi tebrik ettim

Şaka bir yana cevap alamayınca tekrar yazmak istedim kusura bakılmaya.

Elime canon eos 700 adında bir makine düştü. buna objektif aradım şehrimde(trabzon). Girdiğim mağazalarda bulduğum objektifler canon olduğu halde bu makineye uymadı.

Şimdi şu parasızlık zamanında bu makineyle idare etmem gerekiyor ve kendi objektifi sağlam olmadığı ve manuel netlemeye izin vermediği için başka bir objektif almam çok gerekli.

Bana hangi objektiflerin bu makineye uyacağı bilgisini bahşederseniz medyunu şükran olurum efendim...

Tarih: 1 Eylül 2006, 16:16 - İp: 81.***.**2.25
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/eos/eoscamera/EOS700/index.htm

makinenizle ilgili ayrıntılı bilgiyi ingilizce olarak bu sayfada bulabilirsiniz.
benim anladığım kadarıyla bugünkü canon ve canon uyumlu lenslerle kullanabiliyor olmanız gerekiyor.
"uymadı" kısmını biraz daha açabilir misiniz? belki zaman içerisinde makine size gelene kadar bayoneti zarar görmüştür. adresini verdiği sayfada 90-91 yıllarında üretildiği yazıyor. yani en azından 15 yıllık. kim bilir neler yaşamıştır.

Tarih: 2 Eylül 2006, 02:36 - İp: 84.***.**3.91
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

EOS serisi makinelere 1986 dan sonra üretilmiş TÜM EF canon mercekleri takılabilir. Bu merceklerde EF (electrofocus) simgesi bulunur. Büyük ihtimalle daha eski model lens denediniz ve olmadı. Ayrıca ef uyumlu sigma, tamron, tokina, .... gibi mercekleride kullanabilirsiniz.
2003 yılından sonra üretilen EF-S serisi, sadece küçük sensörlü makineler için yapılan, lensleri kullanmamalısınız.

Tarih: 2 Eylül 2006, 02:55 - İp: 85.***.**7.107
nettbuk
nettbuk (üye)
Trabzon / Meraklı

Evvela ilginize çok teşekkür ederim.

Uymadıdan kastım bol gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Elimdeki dişleri kırılmış objektif tam oturuyor halbuki. Ve makine de tertemiz duruyor.

Şimdi gittigidiyordan bir EF objektif alma niyetindeyim, madem "TÜM EF canon mercekleri takılabilir" diyorsunuz...

Tarih: 4 Eylül 2006, 11:59 - İp: 81.***.**2.25
  • 1