hasansabbah
hasansabbah (üye)
Konya / Amatör

İlk Analog Makinemi Almak İstiyorum

analog makine alacağımve analog makineler hakkın fazla da bilgim yok açıkcası . tavsiyelerinizi ve işimi görecek güzel bir analog makine tavsiyelerinizi bekliyorum...

Tarih: 15 Eylül 2012, 12:42 - İp: 88.***.**3.29
feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

Analog makine almadan önce, iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.Site içi ve harici arama motorundan yararlanmalısınız.
Makinalar'a gelince, Kompakt,SLR,M format,L format... vb çeşitler var.

Öncelikle bütçenizi ve ne tarz fotoğraflar çekmek istediğinizi belirlerseniz sizin için daha doğru olur. Atıyorum bir SLR makine alıp
bu makine nin özelliklerine ihtiyacınız yoksa, haliyle paranız da boşa gitmiş olacak.Acele karar vermeyin,iyice araştırma yaptıktan sonra zaten kendiniz için doğru olan'ı bulacaksınız...

Yine de kısaca bahsetmek gerekirse; Çekiceğiniz fotoğraflarda bir özellik arıyorsanız, örnek akan bir suya efekt vermek ya da çektiğiniz bir portre fotoğraf için arka planı öldürmek , uzun pozlama yaparak yıldızları çekmek vb...Almanız gereken makine SLR.

Yok, ben bu ve benzeri fotoğraflar çekmem diyorsanız kompakt bir makine de fazlasıyla işinizi görecektir.

Tarih: 15 Eylül 2012, 14:53 - İp: 95.***.**4.114
hasansabbah
hasansabbah (üye)
Konya / Amatör

dediğiniz gibi arka planı öldürmek suya efekt vermek gibi şeyleri yapmak istiyorum portle fotoğraflarda manzaralarda özellikle manzaralarda iyi bir performans almak istiyorum

Tarih: 15 Eylül 2012, 19:38 - İp: 88.***.**3.29
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Canon, Nikon, Minolta, Pentax veya Olympus'un modellerinden birini seçin. Makinenizin değişik enstantane ve diyafram durumlarında bir film çekip kontrol edin.

Tarih: 16 Eylül 2012, 11:32 - İp: 85.***.**4.111
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

50mm F1.4 , F1.7 veya F1.8 bir lens bulun önce, sonra buna uygun bir gövde edinin, arka fonu bulanıklaştırmak çocuk oyuncağı.

Tarih: 17 Eylül 2012, 21:59 - İp: 88.***.**6.31
  • 1