skolerya
skolerya (üye)
Çanakkale / Meraklı

Bez Perdeli Olmayan Slr Var Mı?

çok merak ediyorum piyasada ya da dünya üzerinde bez perdeli olmayan herhangi bir slr makina var mı?

#skolerya' tarafından 27.10.2005 14:59:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2005, 16:41 - İp: yok
dropman
dropman (üye)
Düzce / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon un birçok üst modelinde Metal alaşımlı perdeler kullanılıyor. Tam alaşımlarını bilmiyorum ama hafif olması ve paslanmaya direnci açısından Alüminyum perdeler var. Ayrıca Titanium perdeler de yine kullanılıyor.

Tarih: 25 Eylül 2005, 08:25 - İp: yok
alevalev
alevalev (üye)
İzmir / Amatör

evet bende var arkadaşım.ayrıca satıyorum.haberin olsun.ama tabi tam katışıksız çelik deildir.ayrıca sen neden böle bişiii merak ettin.bende senin merak sebebbini merak ettim.

Tarih: 25 Eylül 2005, 16:45 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Valla bende merak ettim. Bir çok makine üreticisi üst sınıf SLR'lerinde sağlam titanyum ve alaşımlı perde kullanırlar. Ama çeliğe karşı bir hassasiyetin varsa bilmem. İlla çelik mi olması lazım

Tarih: 25 Eylül 2005, 17:58 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Bessa nın ve 1-2 markanın daha çelik perdeli makinaları var.Ama benim bildiklerim telemetreli.

Tarih: 28 Eylül 2005, 22:46 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende var nikonf70 süper makine hala çalışıyo 5 yıldır iyidi şimdi emekli oldu d70s geçtim

Tarih: 30 Eylül 2005, 21:23 - İp: yok
skolerya
skolerya (üye)
Çanakkale / Meraklı

çelik ten kastım bilmediğim içindi.

Tarih: 4 Ekim 2005, 14:53 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

selam skolerya çelik dediğin perdelerin titanyum alışımlı özel ince perdelerdir nikon un biçok makinasında bu perdeler kullanılır örneğin nikon fm fe fm2 fe2 fa f3 f4 f5 f6 daha arada yazmadığım modellerde var canondada 600 650 1000 500 300 300x gibi modeller titinyum perde kullanır

Tarih: 15 Ekim 2005, 21:32 - İp: yok
burak1978
burak1978 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Skolerya,

Eğer geç değilse sadece bilgi babında Canon P modelinin çok ince plastik kaplaması olan bir paslanmaz çelik perde mekanizmasına sahip olduğunu söyleyebilirim.

Tarih: 24 Ekim 2005, 17:23 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

nikon makinalarini 1970'li yillarindan beri celik sonralarida titanyum alasimli materyallerden yapmakta. canon'un bazi ucuz modellerinde bez perde kullanildigini gordum ama oda 70'li yillarin modellerinde. su anda bez perdeyi yeni makinlarda arasan bile bulamazsin. isin kisasi 80 yillarin baslamasiyla dunya uzerinde zenit haricinde hic bir makina ureticisi bez perde kullanmadi hepsi celik veya bilumum alasimlardan yapiliyor.

Tarih: 8 Kasım 2005, 06:34 - İp: yok
  • 1