turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Lens Adaptörü

Pretec dc 3a30 için lens adaptörü arıyorum nerde nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim. 52 mm lik bir adaptör.

Tarih: 13 Mart 2005, 14:43 - İp: yok
priapos
priapos (üye)
Antalya / Haber Fotoğrafçısı

bende ariyorum dc3a30 icin ancak 52 mm degi ben 52 mm lik filtereyi
denedim olmadi, yani cap 52mm degil sanirim 51mm gibi ozel bir cap, bu adaptoru nereden buluruz? ve capi ne olmali bilen varsa gercekten
lazim.

Turk52, bu arada senin makinede makine acikken objektifte hafif bir oynama oluyormu? Bence bu adaptor objektifi korumak icin cok gerekli

Tarih: 16 Mart 2005, 10:54 - İp: yok
9gigahertz
9gigahertz (üye)
Antalya / Amatör

Selam,
Bu modelde çok hafif boşluk normaldir ama yarım milimi geçmez.

Lens adaptör konusuyla ben oldukça ilgilendim, Antalya'da bütün fotoğrafçıları ve fotoğrafçı diye geçinen ticaret haneleri taradım ama uygun bir parça bulamadım. Fakat Toshiba PDR 700 modelin uzatma halkası bire bir uyduğunu biliyorum. Ayrıca tornacıda yaptırmak da mümkünmüş. kasa yivi 49 mm , lens yivi 52 mm ve halka uzunluğu takriben net olarak 35 mm olmalı. uzunluk zoom lensin rahatça açılıp kapanmasını sağlamak için 1-2 milim fazla bırakılabilir, en iyisi dikkatle ölçerek çizmek olacaktır.

Mail adresi verirseniz toshibanın bu parçasını görebileceğiniz resmi gönderebilirim

saygılar

Tarih: 16 Mart 2005, 22:31 - İp: yok
turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Bu lens adaptörünü çok istiyorum ama ne yapıcaz bilmiyorum. Yurdışındaki sitelerde var 10-20 dolar arası alsak nasıl alırız elimize nasıl ulaşır bunlar hep soru işareti.
Benim objektiftede boşluk var elimle tutup oynattığımda çok hafif sallanıyor. Ama bu normal çünkü ilk aldığım günde aynı idi. Bu makine ile ilgili görüş bilgi ve önerileri. Pretec ciler buraya adlı foruma yazarsan sevinirim. Çünkü bu makinayla ilgili her türlü donanımı almak istiyorum.

Tarih: 17 Mart 2005, 08:22 - İp: yok
  • 1