ewolkant
ewolkant (üye)
Antalya / Amatör

Harici Flaş İçin Yardım Lütfen.

merhabalar,
arkadaşlar ben amatör bir fotoğrafçı olarak harici bir flaş almak istiyorum tepe flaşı denen flaşlardan fakat çok fazla bilgim olmadığı için araştırmalarım sonucunda çok kararsız kaldım. öncelikle canon 600D kullanıcısıyım. ilk olarak yn568ex almayı hedeflemiştim daha sonra bir arkadaşım sigma 610dg super lcd tepe flaşını önerdi daha sonra da biri metz 58 af-2'yi önerdi metzin fiyatı biraz pahalı olsa da eğer 1 kere alacaksam en iyisini alayım mantığıyla ona da olur gözüyle baktım ama aklıma şöyle bir fikir geldi metz 58 af-2'i almaktansa 2 tane yn 568ex alabilirim bu arada fiyat bakımından amazon.com fiyatlarını dikkate alıyorum çünkü ürünü yurt dışından getirteceğim.
sorum şu bu flaşların arasında ki en belirgin fark nedir ayrıca 2 adet yn568ex yada bir 568ex + 565ex gibi iki adet flaşı kablosuz olarak aynı anda kullanma şansım var mı ? lütfen yardımcı olun en kısa zamanda bu flaş konusunu çözüp bir tane edinip kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

#ewolkant' tarafından 12.06.2013 00:10:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Haziran 2013, 00:08 - İp: 176.***.**5.166
ewolkant
ewolkant (üye)
Antalya / Amatör

basit olarak şöyle sorayım.
maksimum 700tl bütçem var 1 adet iyi bir flaş mı almalıyım yoksa 2 adet iyi sayılabilecek bir flaş mı almalıyım. tabi bu iki adet flaş tetikleyici olmadan aynı anda kullanılabilinir mi bunu da bilmiyorum.

Tarih: 12 Haziran 2013, 00:50 - İp: 176.***.**5.166
kamikkazet
kamikkazet (üye)
İstanbul / Firma

canon türkiye sayfasındaki forumda ilan görmüştüm bi araştır

Tarih: 12 Haziran 2013, 14:35 - İp: 85.***.**5.126
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Çok sordukça kafa da o denli karışır.

Metz flaşlar diğer saydığın flaşlara göre biraz daha kalitelidir.Kılavuz numaraları iso 100 de Metz 58 Af2 ve YN568Ex aynı,yani aynı güçteler.Sigma ise iso 100 de 61 veriyor anlıyacağın birazdaha güçlü.Gücün yetiyorsa Metz yada Sigma alabilirisin.

Eğer iki tane flaş alacaksan YN568 EX tavsiye ederim.Flaş da HSS özelliğinin yanı sıra slave moduda var.Makine üzerindeki dahili flaşın ile bu flaşları slave modunda tetikleyebilirsin.TTL olarak tetikleyebilmen içinde TTL tetikleyici alman gerekiyor.Madem amazon'da getirteceksin fiyatlar orada oldukça uygun,bu flaşlardan hangisini alırsan al pişman olmazsın.

Tarih: 12 Haziran 2013, 17:46 - İp: 94.***.**6.228
ewolkant
ewolkant (üye)
Antalya / Amatör

yorumlarınız için çok teşekkür ederim evet kafam da bir okadar karış olduğu için ne sormam gerektiğini de çok fazla anlatamadım
aslında şu master slave gibi konular kafamı karıştırdı 2 flaşı slave olarak tetikeyicisiz kullanabiliyorsam gayet güzel olur diye düşünüyorum. tekrardan çok teşekkürler.

Tarih: 13 Haziran 2013, 00:19 - İp: 176.***.**5.166
  • 1