salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

Görüntü Farkı

Arkadaşlar, araştırmalarım neticesinde Canon DSLR'lerde görüntülerde özellikle köşe ve kenarlarda AF ve MF modunda keskin olmayan görüntüler olduğu bilgisine ulaştım. 5D kullanıcıs olarak ben de böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Bu durum gerçekten Canon'lara özgüm müdür? Nikon DSLR makinalarda ise daha keskin sonuçlar elde edildiğini duydum. Canon L serisi lensler ile de aynı sıkıntı yaşanır mı? Elimde Canon EF 28-135 IS USM lens var. Hiç bir zaman kenar ve köşelerde istediğim keskinliği yakalayamadım. AF modu ve IS modunda da aynı şey geçerli. Acaba Nikon ve Canon DSLR ile çekilen foroğrafları buradan gönderebilir misiniz?

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:10 - İp: 212.***.**2.147
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben 30D kullanıyorum,genellikle 50mm 1,8 ve 17-50 tamron-28-75 tamron--85mm 1.1.2 L canon kullandım canonları studyoda tamronları dışarda kullandım.Bir şey farketmedim.

Tarih: 14 Kasım 2007, 22:40 - İp: 85.***.**7.39
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

merhabalar

canon 350d kullanıyorum..

18-55 ve 28-105 objektiflerim var. her ikisinde de kenarlarda netlik problemi oluyor malesef.

tabi benim makinem çok gelişmiş değil daha yüksek canon modelleri ile ilgili bir yorum yapmam çok gerçekçi olmaz..

fakat nikon makinelerde daha keskin sonuçlar elde edildiğine katiyen katılmıyorum.. en azından 350d ayarındaki nikonlar için bunu ifade edebilirim..

Tarih: 15 Kasım 2007, 10:48 - İp: 85.***.**7.121
salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

cevaplarınız için sağolun. ancak ben özellikle d200 ile çekilen fotoğraflarda oldukça keskin sonuçlar olduğunu örnek fotoğraflardan gördüm. ancak 5D'yi L serisi lensler ile deneme imkanım olmadığından el,mdeki lensle fluluk her karede maalesef var. Bu CCD-CMOS farkından olabilir mi?

Tarih: 15 Kasım 2007, 12:32 - İp: 212.***.**2.186
  • 1