hokosto
hokosto (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Canon Eos 3000n&3000v Kit ?

merhaba sanırım bu canonlar ıle ılgılı topıclerden sıkılmıssınızdır ama benımde okudukca kafam karıstı ve daha ılk makınamda hata yapmak ıstemedıgım ıcın ınternette baya bı arastırma yaptım ama terımler ınsanın kafasını daha cok karıstırıyor fazla uzatmadan yardımcı olmanızı ıstedıgım konuyu acıklıyayım

asagıdakı ıkı makına arasında kararsız kalmıs durumdayım

Canon Eos 3000V 28-90 Kit 240€+Kdv
Canon Eos 3000N 28-80 Kit 200€+Kdv

cogu ınsan bu makınalar sana 6 ay sonra yetmıycek ve degıstırmek zorunda kalacaksın dıyorlar eger oyle ıse3000N setini almak daha mantıklı olur dıye dusunuyorum ama 3000V ıle aralarındakı fark'ı vermeye degerse onuda alabılırım ve bı kac kısıde makınayı set olmadan objektıfsız al kendın daha ıyı bır objektıf sec dedı boyle bır durumda nasıl bır objektıf almak grekır ve ne kadar para gerekır ?sımdıden kafam karısmıs durumda yardımcı olursanız sevınırım

bu arada makınayı cogunlukla doga,gece cekımlerı ve sıyah beyaz cekım yapmak ıcın kullancagım

Tarih: 22 Temmuz 2004, 02:27 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili hokosto,

Bende sana makineyi sadece body olarak almanı ve yapacağın işe görede objektif seçmeni öneririm.Sitede stüdyo fotoğrafçıları ile fotoğraf sanatçıları var özellikle onların geçmiş yazılarını sağ üst köşede bulunan "forum arama " seçeneğinden arayarak okursan sanırım bu sorununa çözüm bulursun.

Tarih: 22 Temmuz 2004, 02:59 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

Fotoğraf çekmek pahalı bir hobi.Vakit ve emekte istiyor. Ben bu işe çok çekingen başladım açıkçası.Eos 300 almıştım çok para vererek. Kendi sınıfına göre ve başlayanlara göre gayet iyi bir makinaydı.
Eğer sevmessem diye düşünüğümden daha pahalı bir makina almadım.Ama zamanla ısındım fotoğrafa ve 1 sene sonra digital edindim.
Sende bence eos 3000N yada eos 300 ile başla, hatta 3000'i boşver eos 300 ile başla.V modellerini sevmedim ben açıkçası, fotoğraf makinesinden çok oyuncak gibi duruyorlar.
Bir başka diyeceğim İlk makineni kesinlikle objektif ile al.Ayrı bir objektif alırsan çok pahalıya gelir.Zaten kaliteli objektifler 600 dolardan başlıyor.
Eğer düşünürsen bendeki eos300 ü sana verebilirim.

Tarih: 22 Temmuz 2004, 14:35 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

28-90 (80 deil) objektif var
7 netleme noktası var
netleme ışığı yerine flaş patlatıyor
garip bir şekilde kullanılan spot ölçüm var. hala çözemedim
üst üste çekim 3000n de varmı hatırlamıyorum.
cr2 pillerle çalışıyor 300

iki makineyide uzun zamandır elime almadım.hatırlayabildiklerim bu kadar.

Tarih: 24 Temmuz 2004, 19:18 - İp: yok
fth_17
fth_17 (üye)
İzmir / Amatör

slm hokosto makinedeki sorunun nedenini bilmiyorum ama pazar günü o makineyi ben almak üzereydim... Pazar gunu saat 15:00 civarları ben de senin gibi oraya gittigimde sadece pasaj kapalıydı ve sadece girişteki o iki dukkan açıktı. 300V nin fiyatını duyunca dudagm ucukladı resmen cünkü bende yaklasık iki aydır makine arastırıyorum ama herneyse. Makineye baktım gayet temiz duruyordu ve fiyatı da 200 euro(35o milyon) olarak anlasmıstık. Kadın da birisinin geldigini aksam altıda makineyi almaya gelecegini soylemisti. eger almak istersem saat altıya kadar almamı söyledi. Uzerimde para da vardı ama nedense biraz yapımda var herhalde biraz daha etrafa bakınmayı tercih ettim. Kararımı öyle verecektim ki baska bir dukkanda sıfır 2yıl garantili makineyi 260euroya görunce biraz tereddutte kaldım. Sansımı pazartesiye bıraktım yani. Eger satılmazsa ikinci el olanı bir daha inceler kararımı veririm diye dusundum ki dun senin mailini gorunce gitme geregi duymadim. Hayırlı olsun güle-gule kullan. Buyuk bi beladan kurtulmussun. Darısı basıma...

Tarih: 27 Temmuz 2004, 10:33 - İp: yok
onuruzmez
onuruzmez (üye)
Kocaeli / Amatör

merhaba ben ıkı senedır 300 v kullanıyorum ve gercekten memnunum makınamdan arada cok ufak sorunlar cıkarmadı degıl ama o kadar olur ) senın makınanda hayırlı olsun ... Ama bu ıkı sene sonunda bazı eksıklıklerını hıssettım ve bır de canon eos 5 aldım ıkıncı body olarak emınım ılerleyen zamanda sende boyle bır gereksınım hıssefeceksın ... bu arada 300 v benımde ılk makınamdı ... tekrar gule gule kullan...

Tarih: 11 Ağustos 2004, 02:06 - İp: yok
  • 1