serdardi
serdardi (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Acil Cevap Lütfen(tripod)

bende canon a80 var ve tripod almaya karar verdim. internete baktım "Jaguar Tech C3570 Tripod " ve "AKITA - TRIPOD LN17 131cm " arasında kararsız kaldım. Zaten cok pahali birsey istemiyorum, makineyi sabit tutsun yeter.
Sizce hangisini almaliyim.

incelemek isterseniz.AKITA - TRIPOD LN17 131cm icin : http://www.garantialisveris.com/4smeb/str_prod.asp?productID=38485

Jaguar Tech C3570 Tripod icin: http://www.aydinlar.com/turkce/detay.asp?marka=122&urun_id=3241

linklerine tıklayabilirsiniz.

Tarih: 11 Ekim 2004, 14:00 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadadaşım, Akita 'nın aynı özelliklerine sahip Petrix tripodu (izmit)Carrefourdan 25 milyona aldım. su terazili vs.vs. tüm özelliklere sahip, taşıma çantası dahil ucuz+yeterli bi alet.
Diğer şehirlerdeki carrefourlarda da bulabileeğini zannediyorum.

Tarih: 11 Ekim 2004, 14:36 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

makineyi sabit tutsun yeter demişsin.Zaten tripodun görevi o.Ama sabit tutma görevini iyi yerine getiremiyorsa(azıcık bir rüzgarda titriyorsa),vidaları bir süre sonra yalama yapıp kadrajınız kayıyorsa işini iyi yapamıyor demektir.Manfrotto,Gıtzo bu yüzden pahalı.He bunlardan daha ucuz kaliteli tripod yokmu?Var.Söylediğiniz markaları biliyorum.Bira inceleyin.Açın ayaklarını.Yukarıdan bastırın.Ayakların nasıl esnediğini görün.Sonra da çok hafif hareketlerle sağa sola sallayın.Ne demek isediğimi anlayacaksınız...

Tarih: 11 Ekim 2004, 19:39 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Linklerini verdiğiniz 2 üründen AKITA olanı bence size yeter ,
hem fiyat olarak uygun , birde kapanınca diğerinden daha kısa .
Tabii Velbon , Slik diğer markalara da bakabilirsiniz.

Tarih: 11 Ekim 2004, 21:20 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bence slik gerek ve yeterli bir tripod

Tarih: 11 Ekim 2004, 23:15 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

pyro ya katılıyorum...

Tarih: 12 Ekim 2004, 10:38 - İp: yok
  • 1