duskorc
duskorc (üye)
İstanbul / Amatör

300mm Sabit Lens İçin Tripod Seçimi

Merhabalar ben yeni yeni fotoğraf ile haşır neşir olmaya başlayan bir arkadaşınız&kardeşinizim. Elimde Canon Kiss F makina ve 18-55 kit lensi var. Daha çok kuş ve uzak mesafe manzaraları çekmeyi sevdiğim için telefoto lens almayı planladım. Bütçem iyi olmadığı için m42 lenslere yöneldim. Şuan camsız adaptöre sahibim ve dün 15 bıçaklı UNIVERSAR 300/5.6 PRESET LENS satın aldım şuan yolda.

Asıl konuya gelirsek. Bu kadar büyüklüğe sahip IS olmayan telefoto lensleri mutlaka tripod ile kullanılmalı imiş okuduğum konulardan bunu anladım. Bu lens için alacağım tripodu direkt olarak lens üzerindeki bağlantı noktasına mı bağlamalıyım (makinayı havada bırakarak) ? Bu konuda beni aydınlatır ve varsa örnek bağlantı fotoğrafları verirseniz sevinirim. Eğer aparat aracılığı ile başka bir yöntem var ise o bilgilere de ihtiyacım olacak.Teşekkürler.

Tarih: 11 Nisan 2011, 17:30 - İp: 88.***.**9.51
duskorc
duskorc (üye)
İstanbul / Amatör

Yok mu belirttiğim lens modeli için tripod tavsiyesinde bulunabilecek olan birisi? Bütçem 100 TL teknosa,bimeks,mediamarkt,electroworld mağazalarında bulunabilecek model tavsiyeleri daha da işime yarar.Ayrıca koçtaş da Belçika yapımı ( 165cm ortası birleşik ) bir tripod buldum .Normalde kadastro elti için satılıyor fakat universal başlığı olduğu için fotoğraf makinalarında da kullanılıyor. Sizce 69 liraya değer mi?

Tarih: 14 Nisan 2011, 23:32 - İp: 78.***.**5.204
duskorc
duskorc (üye)
İstanbul / Amatör

Cevap alamadığım için teşekkürler. PDX 97 aldım artık yettiği kadar.

Tarih: 16 Nisan 2011, 18:06 - İp: 88.***.**4.244
  • 1