zmsakarya
zmsakarya (üye)
İstanbul / Amatör

Video Kamera Tavsiyesi

Merhaba Arkadaşlar,
Şu anda Sony DCR-PJ5 ve Sony HDR-PJ200 ile kayıt alıyorum. Her gün sınıf içinde ve kimi zamanlar da dış mekanlarda çekimlerimiz oluyor. Bu video kameralar benim için yeterli midir? DCR-PJ5'i satıp yarı profesyonel, kartlı bir kameraya geçmek istiyorum, 2.000 max. 2.500 gibi bir bütçe aklımda.
Sadece videoları işliyorum, renk ve diğer ayarların kamera tarafından otomatik yapılmasını istiyorum, çünkü bu ayarları hem bilmiyor hem de çekim esnasında müdahele imkanım olmuyor.
JVC GY-HM70E önerdiler ama bu bir hayli yüksek fiyatlı, sizler ne önerirsiniz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Tarih: 17 Ekim 2013, 09:52 - İp: 88.***.**6.254
yenicag
yenicag (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Yarı profesyonel JVC HM70 sağlam kamera ancak uygun fiyata 2. el bulabilirsen işini görür. Ben de imkanım olursa JVC HM650 ya da canon xf305 almayı düşünüyorum.

#yenicag' tarafından 27.11.2013 22:11:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Kasım 2013, 21:57 - İp: 88.***.**9.251
zmsakarya
zmsakarya (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
HM70'i yerinde inceledim ve kayıtlarınada birinici elden bilgisayarda baktım. Netice olarak görüntü çok hoşuma gitmedi açıkçası. Biraz daha bütçeyi arttırarak Sony nex ea50'i de karar kıldım, şimdi sıra ışıklandırmaya geldi.
Ve JVC hususunda söylenenler ise servis ve parça hususundaki sıkıntı oldu. Belki bir aküyü bulabilirsiniz ama aksesuar desteği oldukça azmış, bilginize.

Tarih: 28 Kasım 2013, 08:30 - İp: 78.***.**4.46
ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

bend sony new ea50 alacagim nadsil bi makina dugun ckeimleri icon kullanacagim, lens buyuk ve az isikta baya isi isler cikariyomus arastirmalarima gore senin izlenimlerin nasi/

Tarih: 28 Kasım 2013, 15:52 - İp: 87.***.**9.48
zmsakarya
zmsakarya (üye)
İstanbul / Amatör

Ea50 ve MC2000 (JVC çok yi değil) test footage'larına youtube'dan bakabilirsin. Oldukça farklı. EA50 derinlik katan bir cihaz, düğün çekimleri için buna ihtiyacın var mı onu belirlemeniz lazım. Yok eğer yok derseniz, Sony MC2000 3800-4000 tl. fiyatıyla oldukça ideal. Az ışık dediğinizde ise bütçe rahat ve bir kere alınır diyorsanız tabii ki ea50.

Tarih: 28 Kasım 2013, 16:19 - İp: 78.***.**4.46
ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende zaten iki tane mc2000 var 2 yildir kullaniyorum ama bana yetersiz geliyor daha kaliteli ckeimler yapmak istiyorum mc2000 lerdezoom yaptinmi kumlanma oluyor bide pan yapamiyorsun ekran bulaniyor kendi gelene kadar bes on saniye geciyor karanliktada yetersiz ve lensin acisida cok kucuk bana dar ortamlarda genis alan ceken genis lensli kamera lazim ea tam istedigim gibi aylardir inceliyorum onu degistirilebilir bi lensi olmasida guzel gelecek hafta alicam bitane.

Tarih: 28 Kasım 2013, 19:46 - İp: 87.***.**9.48
zmsakarya
zmsakarya (üye)
İstanbul / Amatör

Bahsettiğiniz üzere ea50 ihtiyacınız olan kamera. Hayırlı olsun inşallah.

Tarih: 29 Kasım 2013, 08:30 - İp: 78.***.**4.46
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

Panasonic HC-MDH2 öneririm. Bu yazın kamerası bence o olacak. Fiyatı da çok uygun 2999 tl. kameramankara.com

Tarih: 5 Nisan 2014, 23:12 - İp: 78.***.**0.42
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Biraz eksikleri olsada dügün çekimi yapacaklar için düşük bütceli kamera panasonik mdh 2

#september9' tarafından 20.04.2014 21:01:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2014, 00:44 - İp: 88.***.**8.220
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

#september9' tarafından 20.04.2014 20:58:53 tarihinde düzenlendi.

panasonik mdh 2 kendisinden bekleneni veriyor

#september9' tarafından 20.04.2014 20:59:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2014, 01:05 - İp: 88.***.**8.220
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Kolleksiyonuma yeni giren panasonik hj mdh2 bu kamera ile deneme çekimleri yaptım beni şaşırtmaya hala devam ediyor. neredeyse ışık kullanmadan çekim yaptım oda ışıgında salonda sadece fılorasanlar yanıyordu. iris ayarıda kolay yerde açıp kapatabilirsiniz lux düşük baya iii zoom da kayıp 30 x den sonra başlıyor oda çok önemli degil 29 x de kalmak lazım yada nesneye yaklaşmak. 1920x1080 50 p mükemmel kayıt aslında 1920x1080 i de yeterli kamera ya 32 gb 2 adet kart takdım kameranın rec format modundan bacup u seçtim aynı anda aynı formatta 2 akartada kayıt attı hep olamasada bazen lazım olur diye düşündüm
Mustafa Yüce geniş açı 2,90 dan tam boy alanderinligide tatmin edici boyutta pili derseneiz 3 saat çekim yaptım 5 den 2 ye düştü tahminen 4 saat rahatlıkla çeker
Mustafa Yüce omuza rahat oturuyor yormuyor kasmıyor panasonik kameralara hep derim renkler dogala çok yakın yüzde 90 daha yakın menülere ulaşmak anında olamsada ring halka ile çözüm kolay sadece kamerayı kullanmayı bilmek lazım
Mustafa Yüce manuel ayarlar az ama i auto herşeyi düşünmüş , manuel ayarlarıda gözardı etmemek lazım kolay ulaşılabilir yerde ring halkadan zoom wb iris shuter ayarına ayrıca focus netleme yede geçebilirsiniz
Mustafa Yüce kameranın odaklaması hızlı ve net kayıp çok az hızlı hareketlerde shutreı ayrlamak lazım wb beyaz ayarı sürekli tam kaçırma yok dedim ya İ AUTO akıllı sahne çekimini güzel ayarlamışlar video çekim esnasında foto modu düşük piksel çekim esnasında foto çekinide 2 defa dan fazla gereksiz yapmayın derim kartı sıkıntıya skmasın
Mustafa Yüce kameraya dijital denge yani terazi koymuşlar kamera tam çereçeve ile çekiyor denge kadraj bozuldugu anda kamera nın çizgisi kaydıgı anda ekrandan görüp düzeltebiliyorsunuz vizör iyi net ve biraz pikseli düşük olacak o kada
Mustafa Yüce çekim modunu ha ayarladım 1920 x1080 i mükemmel kayıt oldu kamerada 7 mod var 3. modda çok çok ii renkler çok ii kontrast ii led ışık 96 led 5400 k ışık bazen çok geliyor çogu zaman kapattım lens mükemmel sonuç vermiş sensör algılamada işi çözmüş mega oıs titreme kayma sorunu çözmüş
Mustafa Yüce adamlar yapmış desem yeri gibi ama zamanla + lar - ler meydana çıkar daha ilk çekim fakat verilen mangıra göre bu iii
Mustafa Yüce kısaca DÜGÜN KAMERASI PANASONİK BU KAMERAYI TAM YAPMAMIŞ PROFESYONEL GÖRÜNÜMÜNDE AMATÖR .......DOGAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN GİBİ

Tarih: 20 Nisan 2014, 12:11 - İp: 88.***.**8.220