bild
bild (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Video Dvd Takilma Sorunu

arkadaslar benim sorunum avi formati lisansli nero 10 vision ile dvd yazdiriyorum fakat bazi musterilerim dvd takilma oldugunu söylüyorlar neden kaynaklandini bilen ardasalardan yorum bekliyorum simdiden tesekküe ediyorum

Tarih: 5 Nisan 2011, 22:36 - İp: 77.***.**7.66
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Kullandığınız DVD _R ile ilgili olabilir.
Hızlı çekim yapmaktan kaynaklı olabilir. ilk aklıma gelenler bunlar.
Daha önce böyle bir sorun yaşıyor muydunuz ?

Tarih: 6 Nisan 2011, 00:50 - İp: 78.***.**8.188
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Surekli yasadiginiz bir durumsa bilgisayarin dvd yazicisinda bir sorun olabilir. Islem yaparken bilgisayarda baska islem yapmamanizi oneririm.
Kolay gelsin.

Tarih: 6 Nisan 2011, 00:52 - İp: 41.***.**0.34
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

şimdi hocam sorun şu; ULEAD ile cdye yazdırdığınızda olması gerektiği gibi PAL ayarlarında yazdırılır. yani 720x576

ama bunu cd okuyucular kaldırmaz.

fakat yapmış olduğunuz videoyu nero ile yazdırırsanız sorun düzeliyor. yani takılma makılma falan olmuyor.
(nero 7 de "kendi videonuzu oluşturun" kısmından gidiliyor)

PEKİ PARK NE?
işin sırrı neroda hocam. nero pal vcd kayıtlarını 320x... falan ölçülerde cdye yazıyor. yani siz neroya bana pal tvde izlenecek cd oluştur dediğinizde nero size 720x576 25 saniye ayarında video üretmiyor. daha küçük boyutlarda video üretiyor. e haliyle bunu vcdler çok kolay oynatıyor. takılma falan da olmuyor.

Benden size tavsiye, videolarınızı cdye daima NERO ile yazdırın.

----------------------------
he bu takılma sorununun tek cevabı bumudur? tabiikide hayır. belkide cd de sorun vardır. belkide video takılıyordur. kayıt anında bişeylerde olmuş olabilir. yada müşteri başka bir sorunu takılma diye yanlış da yorumluyor olabilir. ama benim anladığım takılmaysa eğer yukarıdakini yapın takılma geçecektir.

teşekküre gerek yok.

#remi5861' tarafından 07.04.2011 03:41:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2011, 10:55 - İp: 88.***.**2.139
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

zaten NERO kullanıyormuş ama

Tarih: 6 Nisan 2011, 15:59 - İp: 88.***.**8.110
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

bendede olmuştu genelde bazı dvd lerde yapıyor birde dvd yazıcını değiştir,çoktandır kullanıyorsun dur işi bitmiştir, birde kayıt halin de aynı bilgisayar da herhangi bir işlem yapma... birde bu sorunları hiç yaşamamak istersen eğer SONY VRD MC6 DVD KAYIT CİHAZI var biraz pağlı ama direk kameradan kayıt yapıyor ne zaman dır takip ediuorum, 475 tl ye düştü istanbulda birinde 450 tl ye verirse ben alıcam neticesini daha sonra sana söylerim saygılar.

Tarih: 6 Nisan 2011, 17:15 - İp: 46.***.**0.14
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

evet nero demiş

şimdi hocam, ozaman şöyle yapmak lazım. önce videoyu test edeceksiniz. eğer takılma yok ise nero ile yazdıracaksınız. nero ile yazıdırırken kendi videodvdnizi oluşturun ile yapacaksınız. sonra her dvd için test edeceksiniz. hatta mümkünse farklı dvd okuyucularda test edin.

eğer sizde takılma yok ise ozaman müşterideki dvdde sorun var demektir.

Tarih: 6 Nisan 2011, 20:37 - İp: 88.***.**8.158
bild
bild (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaslar cok saollun hersey normal hatda ayri pc kurdum sirf dvd yaziyor yeni aldim galiba benim sorun musterinin dvd pleylerinin eski olamasindan kaynaklaniyor gibi geliyor pc kontrol ediyorum takilma yok her mustride olmuyor bazilarinda oluyor aklima su geldi aceba dedim nero 10 vision yeni oldugu icin eski dvd oynaticilari kaldirmiyormu diye ayri pcde yeni pc nero vison garip cok tesekkür ederim ilginíze arkadaslar

Tarih: 8 Nisan 2011, 12:14 - İp: 94.***.**4.128
  • 1