gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Video’yu Oynatamıyorum

Arkadaşlar, burası sanırım yeridir.Canon 550d ile çektiğim kısa videoları usb belleğe yükledim ama lcd tv yada dvd playera takdığımda usb yi tanımıyorlar.Makina sanırım Mov çekiyor, ne yapmalıyım? Teşekkürler

Tarih: 27 Mayıs 2011, 14:25 - İp: 82.***.**3.45
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

1- 550d ile çektiniz
2- usbye attınız
3- usbyi lcd tvye ve dvdplayere taktınız çalışmadı
4- videoların mov olup olmadığından emin değilsiniz.

-------------------------------
usb girişi destekleyen lcd tvlerin hangi formattaki videoları açabildiğini kullanma kılavuzuna bakarak veya tam markayı yazarak internette arama yaparak bulabilirsiniz.

aynı şekilde dvdplayerin okuyabileceği bazı formatlar vardır. bu formatları cihazın kullanma kılavuzuna bakarak veya internetten marka-model araştırması yaparak öğrnebilirsiniz.

daha sonra elinizdeki videoları (sanırım mov uzantılı) hangi cihazda görüntülemek istyorsanız o cihazın desteklediği formata CONVERT (dönüştürme) yapmalısınız. Any video convert isimli programı tavsiye ederim.

Tarih: 27 Mayıs 2011, 15:41 - İp: 85.***.**2.178
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Not: her cihaz için farklı formatta kayıt almak zaman kaybı olacaktır. bazı cihazlarda ortak olarak yaygın formatlar kullanılıyor. örneğin avi formatını hem dvdplayer hemde lcd tv okuyor ise bir kez avi yaparsınız ve aynı anda hem dvdplayerde hemde lcd tv de videoları izleyebilirsiniz.

buna dikkat edin derim.

Tarih: 27 Mayıs 2011, 15:43 - İp: 85.***.**2.178
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Remi,
550D nin mov çektiğini öğrendim, bende Canon S3 de var, avi çekiyor ama onu da oynatamadım.Sony bir makinanın çektiği videoyu ise oynatabildim ama hangi format bilmiyorum . Önerdiğin programı yükleyip tekrar deneyeceğim.
Teşekkürler.

Tarih: 27 Mayıs 2011, 16:40 - İp: 82.***.**3.45
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sana tavsiyem çevirmeyle falan uğraşma 100 -110tl ye hd playerlar satılıyor usb flash dishi hardiski veya sd kartı direk takıp gösterebiliyorsun her turlu formatı tanıyorlar ve istersen hd (full)oynatıyor hdmi bağlantısından istersen compositten vs normal eski tvye bağlaya biliyorsun çünki herseferinde çevir mevir bu iş çok zaman alıyor hemde görüntü kalitesi bozuluyor , bence bunlardan bir tane almaya bak kucucuk bir kutu ama jpeglerivs de çok hızlı değiştirip görebilirsin lcd tv de ve bilgisayardan daha hızlı çözümlüyor..

Tarih: 27 Mayıs 2011, 23:28 - İp: 88.***.**2.138
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Bu kulaga daha pratik geliyor, arastirip bir tane almaya calisacagim, onerileriniz icin tesekkurler.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 13:56 - İp: 217.***.**8.209
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

player iyi fikir. convert etmnek hem işkencedir hemde kaliteden çalar. convertlemenizi tavsiye etmiyorum, son çözüm olarak convertlemeyi deneyebilirsiniz.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 19:22 - İp: 88.***.**4.164
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Tesekkurler arkadaslar, dediginiz gibi bir player almak en iyi cozum .

Tarih: 28 Mayıs 2011, 20:25 - İp: 217.***.**8.209
  • 1