demircet
demircet (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Omuz Kameraları Hakında Yardım

SLM ARKADAŞLAR BEN DÜGÜN SALONUNDA KULANILMAK ÜZERE KAMERA ARAMAKTAYIM AMA NE ALACAGIMA KARAR VEREMİYORUM ŞUAN SONY 1000 E DİYORLAR AMA YORUMLARDA BİRAZ KAFAM KARIŞTI SONY VEYA BAŞKA ÖNERECEGİNİZ KAMERA VARMI ÇEKİM KALİTESİ İYİ AMA TABİKİ EKONOMİK OLMASIDA ÖNEMLİ BANA FİKİR VERECEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

#demircet' tarafından 02.04.2008 15:54:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mart 2008, 14:12 - İp: 78.***.**7.12
volume6
volume6 (üye)
Ankara / Amatör

Evet bu konuda bunu kullan net fotoğraf dostları aydınlatırlarsa iyi kötü bir fikir edinmiş oluruz...

Tarih: 28 Mart 2008, 23:19 - İp: 88.***.**2.73
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben CANON- XL1,kullanıyorum.Hem sağlam,görüntü kalitesi harika,yalnız objektifini 3 X seç yani geniş açı olsun.Birde omuz kamerası değil omuzluk ile kullanırsan çok rahat.Titreme sallanma sorunu hiç olmuyor sabit kadraj seyredenin hoşuna gidiyor.Temiz ikinci elleri ucuz.Kolay gelsin.

Tarih: 28 Mart 2008, 23:44 - İp: 85.***.**0.229
trojaner
trojaner (üye)
Almanya / Amatör

merhaba demircet
ben sony tavsiye ederim fakat fiyati biraz yüksektir,yada panasonic sony e göre biraz daha ekonomiktir.

Tarih: 29 Mart 2008, 21:52 - İp: 77.***.**9.182
tenten80
tenten80 (üye)
Osmaniye / Amatör

merhaba, ben yurtdışından sony dcr vx 1000 e modelinde kamera getirttim. bana 1000 euroya mal oldu. ebay dan satın aldım ve yaklaşık olarak 1 yıldır kullanıyorum. daha önceden sony nin handycamlerinin birkaç türünü kullanmıştım. bunun yanında panasonic markanın birkaç modelini kullandım. ama bu kamerayı kullandıktan sonra diğerlerinin papucu dama atıldı. bu kamerayı almadan önce tek derdim canon xl yada xl1 s modelini almak idi para hazırlandı sipariş vermeye çalıştığım anda bir abi ile tanışıp konuştuğumda bana her ne kadar canon xl serisinin şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi kamera olduğunu ve bunun yanında ise çok hassas olduğunu, belirli bir kaset çekiminden sonra mutlaka bakımının yapılması gerektiğini belirtti. türkiyede ise canon un gerçekten bir servisinin olmaması düşüncesi ile sony i almaya karar verdim.tek sorunum yandan ekranının olmaması. eger yandan da ekranı olsun diyrosan sony dcr vx 2100 modeli. fakat ekonomik olmasını istiyorsan yarı profesyonel vx 1000.

düğünlerde ve özel günlerde çekim yapacaksan eger kesinlikle steadycam kullanmanı tavsiye ederim. ben bu sorunumu 6000 euro veripte steadycam alacagima kendim tasarlamaya calistim ve ilgili sitelerden ilgili bölümlerden ve sanayideki tornaci arkadaşlardan yardım alarak yapmaya çalıştım. simdi ise yaptığım steadicami kullanmaya çalışıyorum. eger steadicam hakkında bilgi isterseniz sizlere nasıl yapılacağı hakkında yardımcı olmak isterim. (çünkü hiçbirşey göründüğü gibi kolay değil.)

Tarih: 31 Mart 2008, 12:37 - İp: 212.***.**2.139
  • 1